Rubriky: Mozilla Služby

První placená služba od Mozilly je v plném provozu

Přesně před týdnem byla do plného provozu uvedena první placená služba od Mozilly – Mozilla VPN. V České republice a vlastně ani jinde v kontinentální Evropě ale zatím není dostupná.

Trocha historie

S nápadem na poskytování vlastní VPN začala Mozilla před necelými dvěma lety, kdy se ale vlastně jednalo čistě o přeprodej ProtonVPN, ze kterého měla Mozilla nějaký drobný zisk. Přibližně o rok později přišla odlehčená služba Firefox Private Network, stále pouze v omezeném testovacím režimu, která nabízela VPN pouze pro prohlížeč. Aktuálně nabízená služba Mozilla VPN už je plnohodnotným řešením pro celý operační systém.

Technické podrobnosti

Pokud máte to štěstí a jste v jedné ze zemí, kde je už služba nabízena (USA, Velká Británie, Kanada, Nový Zéland, Singapur a Malajsie; další přibudou snad letos na podzim), můžete se za 5 dolarů měsíčně připojit až z 5 zařízení (s Windows, Androidem nebo iOS) a využít jeden z více než 280 serverů ve více než 30 zemích. Jako partnera pro provoz VPN si Mozilla vybrala Mullvad VPN, který používá technologii WireGuard, ale hlavně ochranu vašeho soukromí (žádné logování), šifrovaný provoz už na straně vašeho zařízení a neomezené množství přenesených dat.

Pokud to štěstí, asi jako většina čtenářů Mozilla.cz, nemáte, můžete se na oficiálních stránkách zařadit do fronty a nechat se informovat, jakmile bude Mozilla VPN v České republice dostupná. Jakmile k vydání pro ČR dojde, případně pokud dostaneme možnost si VPN předem vyzkoušet, přineseme vám další informace.

Zdroje: Mozilla VPN, Firefox Blog, Mozilla Blog