Rubriky: Firefox

Firefox 4.0 a oddělená obnova App Tabs

Krátce před vydáním druhé betaverze Firefoxu 4.0 došlo k začlenění App Tabs. Jedná se o panely po levé straně adresního řádku určené pro běh webových aplikací, které často používáte. Jak někteří z vás poznamenali, panely se do příštího spuštění Firefoxu „záhadně“ ztrácely.

To bylo dáno tím, že jejich obnova byla spojena s funkci obnovení relace z minula. Pokud jste ji neměli nastavenu, zmizely všechny panely z App Tabs stejně, jako klasické panely. Počínaje příští betaverzí však již bude chování odlišné. App Tabs budou obnovovány nezávisle na ostatních panelech, takže pokud si nějaký panel nastavíte jako App Tab, budete jej mít k dispozici i při příštím spuštění.

6 komentářů k článku “Firefox 4.0 a oddělená obnova App Tabs”

 1. Jiří Macich ml. napsal(a)

  Chválím, to se hodí. Bez možnosti automatické obnovy nezávisle na celé relaci ten koncept IMHO dost ztrácel na významu.

  Jaké jsou vlastně dlouhodobější plány? Bude možné pro App Tabs nějak speciálně upravit GUI (např. schovávat řádek s adresou)? Nepoběží alespoň stránky v App Tabs v samostatném procesu?

 2. Pavel Cvrček napsal(a)

  Obojí by mělo být časem možné.

 3. Charla napsal(a)

  Osobně si říkám, že app tabs je vlastně taková integrace prismu. Tomu jsem nikdy na chuť moc nepřišel, protože vlastně spouštím de-fakto celý prohlížeč, akorát s tím, že když náhle potřebuju další záložku, nebo něco takovýho, tak najednou nemůžu. Jedinou výhodou je tu fakt, že na starším počítači je rychlejší otevřít jednu stránku v prismu, než nastartovat celý firefox.

 4. Edic napsal(a)

  No konecne to opravili, uz budu tie app tabs pouzitelne 🙂

 5. v6ak napsal(a)

  „Pokud jste ji neměly nastavenu“
  Čtou to tu nejen ženy, takže by mělo být „neměli“.

 6. Pavel Cvrček napsal(a)

  Opraveno. Díky.