Rubriky: Firefox

Skupiny panelů budou z Firefoxu odstraněny

Když vyšel Firefox 4, přinesl si s sebou novou funkci nazvanou tehdy Panorama (nyní Skupiny panelů). Jedná se o funkci, které umožňuje vizuálně snadno přeskupovat panely a vytvářet z nich skupiny. Blížeji si o ní můžete přečíst na webu Podpora Firefoxu.

O funkci se kdysi hodně psalo, ale nenašla si dostatečnou základnu uživatelů. Možná tedy nepřekvapí, že bude v dohledné době z Firefoxu odstraněna. Nezmizí ale úplně a bude dostupná jako samostatné rozšíření.

Skupiny panelů ve Firefoxu

13 komentářů k článku “Skupiny panelů budou z Firefoxu odstraněny”

 1. Marek Turnovec napsal(a)

  Ne že by myšlenka nebyla zajímavá, ale implementace ve Firefoxu mi vždycky přišla strašně pomalá…

 2. Charla napsal(a)

  „nenašla si dostatečnou základnu uživatelů“ To bude hlavně tím, že o ní 90% uživatelů neví. Ti co nečtou podobné novinky, zkrátka nepostřehli, že tohle Firefox umí. Znám dost lidí, před kterými když jsem tuhle funkci použil tak překvapeně koukali „A tohle firefox umí?“ Možná by se vyplatilo, jako kdysi u Thunderbirdu, kdyby se otevřel jednou za čas přehledný seznam novinek a funkcí. Aby si některých funkcí všimli i uživatelé.

 3. Thomas Schenk napsal(a)

  Není to špatné, použil jsem to sice jen dvakrát. Prostě šipka je více praktická pro přesun mezi 15 panely.

 4. MK2 napsal(a)

  Ach jo, z mého pohledu největší klad tohoto prohlížeče, věc kterou používám denně a nedovedu si už bez ní svou práci s webem představit, věc kterou jsem vyzvedával jako klad před svými známými, když jsem se je pokoušel přivést k používání Firefoxu, bude odstraněna. Přesune se do addonu, ok, ale co zase prolémy s kompatibilitou? A co když nebude addon nikdo udržovat a ten přestane fungovat až si Mozzila zase usmyslí nějakou úžasnou změnu? Kolik tak asi zabírá kód panoramy, že se to vyplatí odebrat? Mimochodem, moji rodiče ve Firefoxu nepoužívají panely, tak proč je taky nepřesunout do addonu?

 5. v6ak napsal(a)

  Pokud mám několik skupin panelů a aktualizuju, sloučí se do jedné?

 6. Mysteria napsal(a)

  Abych pravdu řekl, tak jsem nikdy nepochopil význam téhle featurky, takže mi to nevadí.

 7. Charla napsal(a)

  [4] Já občas žasnu. Funkce, které nikomu nevadí, jsou odebírány, např. indikace RSS, a člověk musí instalovat doplněk, který zpomaluje prohlížeč. Funkce, které by mohli lidé používat, kdyby o nich věděli jsou na tom stejně. Naproti tomu se do firefoxu dostávají funkce, které obyčejný uživatel nevyužije a mohly to být doplňky, např. zápisník javascriptu. Tyto funkce se ve firefoxu objevují dříve než funkce, které tam měly být dávno, třeba nový správce stahování. Nevím zda si toho někdo všiml, ale když schovám správce stahování (vážně nechci aby mi vyskakovalo okno), tak ve windows XP aktuálně vlastně nevidím jak probíhá stahování. Ano mohu si obnovit stavový řádek, ale zase, pomocí doplňku. Občas si říkám, zda je firefox ještě prohlížeč, nebo vývojářský nástroj. 🙁 bohužel

 8. Lucas napsal(a)

  Taky bych, řekl že to je zbytečné odstranit. Ti co o tom ví tak to snad používají, a ti co jsou méně zkušení ti ani třeba neklikni na hlavní menu pod tlačítkem Firefox. Prakticky můžeme být zákeřní, a říct že je třeba odstranit vše kromě adresního řádku, to by byla ovšem pitomost.

 9. Lucas napsal(a)

  Třeba by pomohla propagace, třeba takové servery jako živě nikdy o takové novince nikdy pořádně nereferovali. Ani tady se o ní podrobně nemluvilo, to je nejspíš ta chyba.

 10. MaofKO napsal(a)

  Nečudujem sa, že to ľudia nevyužívali, keď neviem koľko posledných verzií už nebolo ani na žiadnom paneli defaultne tlačidlo, ktorým sa to spúšťa, a o tom, že sa dajú tlačidlá ľubovoľne pridávať/odoberať/presúvať, bežný užívateľ ani len netuší, takže ďalšie mínus.

 11. Michal Stanke napsal(a)

  [7]: Je to rozporuplné. Zrovna vymazání indikace RSS bylo hloupé, na druhou stranu bylo nahrazeno tlačítkem. Se skupinami panelů souhlasím, že o nich nikdo nevěděl. Proto vlastně bylo zrušeno i to tlačítko – postupné odstranění z FF.

  Že by nový doplněk nahrazující odstraněnou funkci zpomaloval, s tím moc nesouhlasím. V tom odstranění je jistý potenciál zrychlení, ve výsledku nula od nuly pojde.

  Můžeš použít doplněk Download Statusbar. Mimochodem v betaverzích tuším FF17 už nový Správce stahování byl, takže bychom se letos měli konečně dočkat.

  Pravda, že FF je hodně orientovaný na vývojáře. Občas si s HTML hraju a to je důvod, proč je pro mě FF ničím nenahraditelný.

 12. Lucas napsal(a)

  Tak dneska jsem to použil, a je škoda to fakt odstranit. Začalo se mi t líbit.

 13. Petr T. napsal(a)

  Souhlasím, že tahle (IMHO velmi šikovná) featura je málo známá i mezi zkušenými uživateli. Není tedy divu, že „nenašla si dostatečnou základnu uživatelů“. Aspoň že jako add-on zůstane…