Rubriky: Firefox

Snaha o zmenšení instalačního balíčku Firefoxu startuje

Neustálá snaha o zrychlování či snižování paměťových nároků Firefoxu, o tom jste již patrně slyšeli. Relativně nově k tomu přibyla i snaha o snížení velikosti instalačního balíčku. Když koncem roku 2004 vyšel Firefox 1, měl instalační balíček pro Windows velikost 4,7 MB. Firefox 4 měl již 12 MB a aktuální vývojová verze Firefoxu 14 má již 16,6 MB. Je jasné, že navyšování velikosti instalačního balíčku je do určité míry opodstatněné, protože webové prohlížeče dnes umí daleko více, než tomu bylo třeba před 5 lety.

I přesto je však dobré hledat cesty, jak velikost instalačního balíčku zmenšit. V Mozille se o to nyní začali snažit a ač se nejedná o projekt, který by měl velkou prioritu, můžete aktuální velikost instalačního balíčku sledovat na webu Are We Small Yet?.

Are We Small Yet?

Jeden komentář k článku “Snaha o zmenšení instalačního balíčku Firefoxu startuje”

  1. Charla napsal(a)

    Snaha se cení. 😉 Každá dobrá věc budiž pochválena, snižování paměťových nároků, nutného diskového prostoru atd. Avšak osobně si myslím, že pro dnešní uživatele je zcela irelevantní jestli budou stahovat 12, nebo 14 MB. Kde mě místo trápí je mobilní telefon. Kde mi FX nabobtnal už na 40 MB, z čehož 25 jsou data aplikace. Předpokládám, že daty se rozumí i různá cache apod. FX by zde mohl zapracovat a udržovat profil co nejmenší a čistit z něj zbytečnosti.