Rubriky: Firefox

Správce doplňků po Firefoxu 4. Jaké jsou plány?

Firefox 4 je v zásadě hotov, takže nikoho nepřekvapí, že se již pracuje na dalších verzích, které by měly vycházet častěji. Správce doplňků doznal ve Firefoxu 4 výrazných změn, ale to samo o sobě neznamená, že se na něm nebude dále pracovat. Dave Townsend, který jej má na starosti, se rozepsal, jaká je jeho další představa.

Kromě kontinuálního vylepšování zmínil i některé novinky, které by letos rád realizoval. Zmínil i verze, v kterých by se mohly objevit. Vše samozřejmě bude záviset i na počtu vývojářů, kteří se zapojí. Nyní tedy stručný přehled:

Jak uvádí, výčet není kompletní a může se měnit.

Jeden komentář k článku “Správce doplňků po Firefoxu 4. Jaké jsou plány?”

  1. Michal D. napsal(a)

    Doplňky jsou největší výhodou i největším problémem Firefoxu. Mozilla v poslední době tohle řeší.

    BTW Doplňků se to netýká, ale překvapuje mi, že jsem neslyšel nic o sandbox ochraně prohlížeče. V tomhle směru má jeden konkurent velkou výhodu nejen nad Firefoxem. Těžko Mozilla ovlivní bezpečnost Adobe Flash Playeru. Ale kdyby ten byl součásti Firefoxu a běžel taky v sandbox, tak bych se vůbec nezlobil. Hlavně jde ale o to, že útočník musí najít dvě chyby. Další ročník Pwn2Own opět dokazuje jak je to náročné. Na druhou stranu, kdyby to bylo tak jednoduché, tak to okopíruje každý.
    Microsoft zase u IE tvrdí, jak je odolný proti phishingu a nově i funkcí Tracking Protection (ochrana proti sledování). U Firefoxu, ale ač ho používám nevím v čem je bezpečnější než konkurence, nebo v čem je jeho přednost…? Asi to nejlepší co Mozilla pro bezpečnost a soukromí udělala je, že nově jdou smazat LSO – flash cookies přímo ve FF 4.