Rubriky: Mobily

Telefonica zítra nabídne první telefon s Firefox OS

První telefony s Firefox OS určené pro koncové uživatele půjdou na trh tento měsíc. Po telefonech určených pro vývojáře se tak na trh dostanou telefony, které nejsou určeny vývojářům, ale koncovým uživatelům. Start je naplánován na zítřek ve Španělsku, kde tamní operátor Movistar začne nabízet telefon ZTE Open. Movistar je ve Španělsku nejrozšířenější operátor, který vlastní společnost Telefonica.

ZTE Open

Telefon ZTE Open byl představen letos na Mobile World Congress v Barceloně. Telefon spadá svou konfigurací do levných smartphonů a jeho startovní cena je stanovena na 69 euro (cca. 1790 Kč) včetně přiložené SD karty a předplacených služeb v hodnotě 30 euro. V následujících týdnech by měl být dostupný i na dalších trzích zejména v Jižní Americe. O České republice se prozatím nemluví.

Telefony s Firefox OS jdou do prodeje

Druhým telefonem, který přijde na ta trh, je Alcatel One Touch Fire, který byl taktéž představen na Mobile World Congress v Barceloně letos v únoru, ale o tomto telefonu se zmiňuje pouze tisková zpráva Mozilly, která informuje, že jej bude taktéž nabízet Telefonica. V tiskové zprávě Telefonici se o něm nic nepíše.

K Firefox OS byly dnes spuštěny nové propagační stránky, které jsou k dispozici i v češtině.

2 komentářů k článku “Telefonica zítra nabídne první telefon s Firefox OS”

  1. Lucas napsal(a)

    Co to je za telefon na těch propagačních webovkách (jeho cena)? Ten vypadá líp jak ten plasťák co je v článku.

  2. Pavel Cvrček napsal(a)

    Podle mě je to nakreslený telefon a nepředstavuje žádný telefon z reálu. Ale třeba se pletu.