Rubriky: Firefox

Interní PDF prohlížeč Firefoxu je i pro jiné prohlížeče. Vyzkoušejte.

Interní PDF prohlížeč ve Firefoxu pravděpodobně znáte. Je v něm k dispozici od Firefoxu 19 a umožňuje vám zobrazit PDF dokumenty bez nutnosti instalace externího software. Co ale možná nevíte je, že je tento interní prohlížeč k dispozici i pro jiné webové prohlížeče a to díky tomu, že je založen na webových technologiích.

K dispozici je tak například pro uživatele Google Chrome či Opery. Pro Internet Explorer v současné době není k dispozici žádná verze. Dle slov vývojářů je částečně použitelný IE9, o novějších verzích IE se nezmiňují.

PDF prohlížeč v Opeře

4 komentářů k článku “Interní PDF prohlížeč Firefoxu je i pro jiné prohlížeče. Vyzkoušejte.”

 1. sheppi napsal(a)

  Možná jsem jeden z mála, ale musím říct, že ten integrovaný PDF prohlížeč je hodně špatný. Neumí pořádně zobrazit letáky obchodních řetězců, je příšerně pomalý, když jsem si z něj tisknul faktury z jednoho eshopu, z nějakého důvodu bylo písmo neostré. Hned po instalaci Firefoxu ho vždycky nahrazuju pluginem ze SumatraPDF a ten mi funguje bezvadně.

 2. Marek Turnovec napsal(a)

  Ne, nejste jediný, také s tím vestavěným prohlížečem nejsem spokojen. Já mám třeba problém s dokumenty, kde je místo celého písma vložena jenom jeho část (použité znaky – tím se zmenšuje velikost výsledného PDF souboru). No a ten vestavěný prohlížeč takováto písma nějak neumí načíst, takže v dokumentu třeba chybí všechen text. To opravdu potěší…

 3. Pavel Cvrček napsal(a)

  A nebyl by odkaz na problematická PDF? Takhle se skutečně nic nevyřeší.

 4. volani.webnode.cz napsal(a)

  Také používám SumatraPDF. V nové verzi firefoxu mám nastavené že se PDFka autoamticky načtou v něm, zatímco třeba flash pouštím až po kliknutí na oběkt.
  Sumatra je rychlá a je to svobodný software… 🙂