Rubriky: Thunderbird

Thunderbird se bude vyvíjet v rámci Mozilla Labs

Mitchell Bakerová dnes ve svém blogu oznámila, že organizace Mozilla Messaging, která stojí za vývojem poštovního klientu Thunderbird, se sloučí s Mozilla Labs. Vývoj poštovního klientu tak zdánlivě splyne s experimenty, které v rámci Mozilla Labs vznikají jak pro Firefox, tak pro Thunderbird. Pro vývoj Thunderbirdu neznamená tento přesun žádnou změnu. Bude vycházet v nezměněné podobě i nadále.

Jako důvod sloučení se uvádí snaha o sloučení aktivit v oblasti messagingu. V rámci Mozilla Labs již dnes existuje hned několik projektů, které se dotýkají Thunderbirdu. Zmiňme například Contacts či rozšíření F1 pro snadné sdílení odkazů.

3 komentářů k článku “Thunderbird se bude vyvíjet v rámci Mozilla Labs”

  1. Charla napsal(a)

    Thunderbird ve svém vývoji stagnuje a teď se stane experimentem XD a časem se dočkáme tvrzení že se neujal a skončí v koši. 🙂 Nicméně si myslím, že Thunderbirdu by prospěl aktivnější vývoj, ale tomu asi chybí lidé :X Každopádně kdysi byl TB inovativní a přinášel potěšení ho používat, oproti utlouku, ale poslední dobou mám pocit, že práce s ním je za trest. Nevím zda je to obecná vlastnost, ale poslední dobou alespoň u mě jsou odezvy programu ukrutně pomalé, např. jsem-li na RSS příspěvku a kliknu na doručenou poštu, trvá pár sekund, než mi zmizí obsah RSS a zobrazí se obsah složky s poštou – znatelných pár sekund.

  2. Charla napsal(a)

    Upřesnil bych pomalé odezvy programu: v momentě kdy se s jedním účtem, například RSS něco děje, třeba se zrovna kontrolují nové články, tak není možnost normálně pracovat s doručenou poštou. Pokud se stahuje mail z jednoho účtu a náhodou kliknu na složku doručená pošta v jiném účtu, abych se zatím podíval co přišlo tam…. není možno, možná kdybych měl tak 4 jádra, tak by to šlo plynule, ale takhle to vypadá, jako by TB nevěděl co to znamená multitasking :-/

  3. Zvídal napsal(a)

    Je známý přibližný termín vydání Thunderbirdu 3.3?