Rubriky: Firefox

Unreal Engine 3 ve Firefoxu (k vyzkoušení)

Letos na jaře Mozilla spolu s Epic Games ukázali Unreal Engine 3 běžící přímo ve Firefoxu. Žádné zásuvné moduly, nic speciální, jen HTML5, WebGL a JavaScript. Zatímco na jaře bylo ukázáno pouze video, nyní si můžete Unreal Engine 3 vyzkoušet ve svém prohlížeči.

Podmínkou je, že máte Firefox ve vývojové verzi Aurora či Nightly. Demo by mělo teoreticky fungovat ve všech prohlížečích podporující výše uvedené technologie, ale např. u Chrome je nyní známo, že při spuštění panel spadne. Demo se celkem dlouho načítá (něco přes 50 MB), ale běží i na relativně slabším stroji velmi dobře.

Demo není psáno znovu pro webové technologie, ale vzniklo automatickým překladem s využitím projektu Emscripten, za kterým stojí Mozilla, a asm.js, který umožňuje rychlý běh podmnožiny JavaScriptu.

Unreal Engine 3 běžící ve Firefoxu

2 komentářů k článku “Unreal Engine 3 ve Firefoxu (k vyzkoušení)”

  1. Mazarik napsal(a)

    S nightly build mi to pise, ze nemam spravny prehliadac a ze si ho mam stiahnut. ASi to vyzaduje aj spravny OS 🙁

  2. Mukoki napsal(a)

    No tak ted čekám a načítá se to už minimálně 10minut snad se dnes dočkám. >> Mazarik já mám Win XP SP3 a prohlížeč Seamonkey 2.21 s User agent: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:24.0) Gecko/20100101 Firefox/24.0 SeaMonkey/2.21. A jede mi to ale zatím jen načítání 😀