Rubriky: Firefox

Varování před Internet Explorerem zvýšilo v Německu výrazně zájem o Firefox

Když vyšlo najevo, že při nedávném útoku na Google byla pravděpodobně zneužita dosud neopravená bezpečnostní chyba Internet Exploreru, reagovaly na to státní instituce některých zemí doporučením, aby uživatelé v zájmu své bezpečnosti používali jiné webové prohlížeče. Po varování v Německu se přidala Francie a nově i Austrálie. O celé záležitosti se hodně psalo i u nás a to i na místech, kde se o podobných tématech příliš nepíše.

Blog of Metrics dnes přinesl zajímavý graf (na obrázku níže), který ukazuje, jak se po zveřejnění doporučení v Německu výrazně zvýšila stahovanost Firefoxu. Modrá část grafu vyjadřuje „normální stav“, oranžová pak přírůstek, který způsobily výše uvedené informace. Bude zajímavé sledovat, zda to bude mít dlouhodobější dopad.

Zvýšení počtu stažení Firefoxu v Německu

Obrázek převzat z Blog of Metrics.

3 komentářů k článku “Varování před Internet Explorerem zvýšilo v Německu výrazně zájem o Firefox”

  1. Charla napsal(a)

    Bohužel offtopic: mám se zdejší stránkou problém. Vstoupím na ní a poté zavřu panel. Dejme tomu po třech hodinách na ni vstoupím znovu a stránka se načte v podstatě okamžitě, bohužel se starým obsahem, u článků nejsou aktualizované počty komentářů apod., musím dát refresh, a problém se napraví. Myslel jsem si, že se jedná o chybu u mne, proto jsem zkusil jiný počítač = jiný prohlížeč, ale výsledek stejný. U jiné stránky tento problém nemám a nejsem si vědom, že bych si stránku ukládal co cache. Dříve jsem tento problém neměl, až poslední dobou. Omlouvám se za offtopic, ale žel nevím, kam napsat něco takového, protože zde není žádná obecná diskuze :-/

  2. Pavel Cvrček napsal(a)

    [1] Komentáře jsou skutečně špatným místem pro řešení podobných věcí. Jednou z možností je poslat e-mail (http://www.mozilla.cz/o-nas/).

  3. Joe napsal(a)

    netyka sa to nahodou iba IE 6?