Rubriky: Firefox

Ve Firefoxu 13 se objeví funkce na opravu rozbité instalace

V aktuální vývojové verzi Firefoxu se objevila funkce na obnovu „rozbité instalace“ Firefoxu. Naleznete ji na stránce Technické informace v nabídce Nápověda a po jejím použití se Firefox z pohledu uživatele obnoví do výchozího nastavení. Zůstanou však zachovány záložky, historie, hesla či třeba nainstalovaná rozšíření, byť ta budou po obnově zakázána a uživatel si je poté bude moci ručně opět povolit. To samé u motivů vzhledu.

Dotaz na obnovu nastavení Firefoxu

Z trochu techničtějšího pohledu dojde k založení nového uživatelského profilu, do kterého se přesunou data uživatele. Stav uživatelského profilu a nainstalované doplňky bývají častým zdrojem problémů a tato funkce je určena pro uživatele, kteří chtějí svůj problém s Firefoxem rychle a snadno vyřešit.

Nová funkce spadá do sady nových funkcí, které mají uživateli pomoci, když má s instalací Firefoxu problém. Nedávno se například objevila funkce na automatické přepnutí do nouzového režimu Firefoxu, pokud Firefox při startu několikrát po sobě spadne. Do budoucna by pak funkce na „opravu Firefoxu“ měla být též k dispozici v úvodním dialogu nouzového režimu Firefoxu či přímo v instalačním programu.

Jeden komentář k článku “Ve Firefoxu 13 se objeví funkce na opravu rozbité instalace”

  1. Shar napsal(a)

    Skvělé, to se bude hodit i na údržbu profilu. Teď jednou za čas celý profil odstraním a začnu s čistým, ale je to docela komplikované. Teď to bude jednodušší.