Rubriky: Firefox

Vyšel Firefox 11 s podporou synchronizace doplňků

Mozilla včera vydala Firefox 11 a spolu s ním vyšel i Thunderbird 11 a SeaMonkey 2.8. Určitě nemůžeme zapomenout též na Firefox 3.6.28, Thunderbird 3.1.20 a samozřejmě nesmíme zapomenout na Firefox 10.0.3esr a Thunderbird 10.0.3esr, což jsou verze s rozšířenou podporou určenou primárně pro firmy. V případě Firefoxu 3.6 a Thunderbirdu 3.1 se jedná o poslední aktualizace, takže pokud tyto verze používáte, přejděte na poslední verze, případně na Firefox/Thunderbird 10 ESR.

Firefox 11 přináší řadu novinek, o kterých jsme se již zmiňovali. Řadu uživatelů určitě potěší podpora pro synchronizace doplňků či možnost migrace dat z webového prohlížeče Google Chrome. Nová verze též obsahuje řadu dalších zrychlení a vývojáři si povšimnou nového editoru stylů či možnost 3D náhledu na stránku. Bližší informace o novinkách jsou pak k dispozici v poznámkách k vydání.

Synchronizace doplňků ve Firefoxu

U vydaného Thunderbirdu 11 moc viditelných změn není. Tou největší je patrně přesunutí lišty s panely do horní části okna. Jedná se o první krok k přesouvání jednotlivých oken Thunderbirdu do panelů. A do třetice je tu samozřejmě SeaMonkey 2.8, které téměř věrně kopíruje novinky z posledních verzí Firefoxu a Thunderbirdu.

7 komentářů k článku “Vyšel Firefox 11 s podporou synchronizace doplňků”

 1. Charla napsal(a)

  Nevím jak u ostatních, ale u mě osobně má Mozilla za update na FX 11 rozhodně veliké -. Po aktualizaci mi ve správci doplňků zmizely veškeré doplňky a po restartu se všechny otevřely v panelu s dotazem na instalaci doplňku třetí strany. Doufám, že to byla série náhod a že tímhle způsobem neprobíhal update všude.
  Jinak, nemělo být vydání synchronizované – neměl vyjít ještě FireFox 11 mobile? Stále se ke mě nedostal a pokud už v něm má být konečně slibované nativní rozhraní, možná by se konečně začal dát i používat 😉

 2. Charla napsal(a)

  Ad ThunderBird: už jde přesunout tlačítka (např. psát novou zprávu) vedle panelů. Ale nevím proč, pouze vpravo od panelů :-X Je nějaký způsob jak tlačítka přimět být z levé strany panelu?

 3. Lucas napsal(a)

  Všiml jsem si chybějící závorky v nastavení na záložce aktualizace 🙂 Je možno tlumočit dále tu chybku 🙂

 4. Pavel Cvrček napsal(a)

  [1] Přepracovaný Firefox pro Android s nativním rozhraním vyjde patrně společně s Firefoxem 13. Každopádně o aktuálním vývoji mobilní verze určitě v dohledné době napíšu příspěvek.

  https://wiki.mozilla.org/Firefox/Planning/2012-03-14#Firefox_Mobile

  [3] Určitě, již je pro příští verzi opravena 🙂 Díky.

 5. Lucas napsal(a)

  Není zač 🙂 Docela mě baví 3D procházka webovkami, musím říct, že Firefox v sobě integruje čím dál více nástrojů pro vývojáře. Ten kdo se tím živí tak ten to zajisté ocení.

 6. Lucas napsal(a)

  Ještě sem se chtěl zeptat, jestli bude umět FFox, rozdvojit otevřený panel 🙂

 7. Pavel Cvrček napsal(a)

  [6] Myslíš zduplikování panelu? Stiskneš CTRL, uchopíš hlavičku panelu a přetáhneš na jiné místo na liště s panely.