Vyšel Firefox 11 s podporou synchronizace doplňků

Mozilla včera vydala Firefox 11 a spolu s ním vyšel i Thunderbird 11 a SeaMonkey 2.8. Určitě nemůžeme zapomenout též na Firefox 3.6.28, Thunderbird 3.1.20 a samozřejmě nesmíme zapomenout na Firefox 10.0.3esr a Thunderbird 10.0.3esr, což jsou verze s rozšířenou podporou určenou primárně pro firmy. V případě Firefoxu 3.6 a Thunderbirdu 3.1 se jedná o poslední aktualizace, takže pokud tyto verze používáte, přejděte na poslední verze, případně na Firefox/Thunderbird 10 ESR.

Firefox 11 přináší řadu novinek, o kterých jsme se již zmiňovali. Řadu uživatelů určitě potěší podpora pro synchronizace doplňků či možnost migrace dat z webového prohlížeče Google Chrome. Nová verze též obsahuje řadu dalších zrychlení a vývojáři si povšimnou nového editoru stylů či možnost 3D náhledu na stránku. Bližší informace o novinkách jsou pak k dispozici v poznámkách k vydání.

Synchronizace doplňků ve Firefoxu

U vydaného Thunderbirdu 11 moc viditelných změn není. Tou největší je patrně přesunutí lišty s panely do horní části okna. Jedná se o první krok k přesouvání jednotlivých oken Thunderbirdu do panelů. A do třetice je tu samozřejmě SeaMonkey 2.8, které téměř věrně kopíruje novinky z posledních verzí Firefoxu a Thunderbirdu.

Přečtěte si také

7 odpovědí

 1. Charla napsal(a) :

  Nevím jak u ostatních, ale u mě osobně má Mozilla za update na FX 11 rozhodně veliké -. Po aktualizaci mi ve správci doplňků zmizely veškeré doplňky a po restartu se všechny otevřely v panelu s dotazem na instalaci doplňku třetí strany. Doufám, že to byla série náhod a že tímhle způsobem neprobíhal update všude.
  Jinak, nemělo být vydání synchronizované – neměl vyjít ještě FireFox 11 mobile? Stále se ke mě nedostal a pokud už v něm má být konečně slibované nativní rozhraní, možná by se konečně začal dát i používat 😉

 2. Charla napsal(a) :

  Ad ThunderBird: už jde přesunout tlačítka (např. psát novou zprávu) vedle panelů. Ale nevím proč, pouze vpravo od panelů :-X Je nějaký způsob jak tlačítka přimět být z levé strany panelu?

 3. Lucas napsal(a) :

  Všiml jsem si chybějící závorky v nastavení na záložce aktualizace 🙂 Je možno tlumočit dále tu chybku 🙂

 4. Pavel Cvrček napsal(a) :

  [1] Přepracovaný Firefox pro Android s nativním rozhraním vyjde patrně společně s Firefoxem 13. Každopádně o aktuálním vývoji mobilní verze určitě v dohledné době napíšu příspěvek.

  https://wiki.mozilla.org/Firefox/Planning/2012-03-14#Firefox_Mobile

  [3] Určitě, již je pro příští verzi opravena 🙂 Díky.

 5. Lucas napsal(a) :

  Není zač 🙂 Docela mě baví 3D procházka webovkami, musím říct, že Firefox v sobě integruje čím dál více nástrojů pro vývojáře. Ten kdo se tím živí tak ten to zajisté ocení.

 6. Lucas napsal(a) :

  Ještě sem se chtěl zeptat, jestli bude umět FFox, rozdvojit otevřený panel 🙂

 7. Pavel Cvrček napsal(a) :

  [6] Myslíš zduplikování panelu? Stiskneš CTRL, uchopíš hlavičku panelu a přetáhneš na jiné místo na liště s panely.