Rubriky: Mozilla

Většina Evropanů o okně volby webového prohlížeče neví

Tento týden se začne uživatelům po celé Evropě, kteří mají jako výchozí webový prohlížeč nastaven Internet Explorer, nabízet okno volby prohlížeče (tzv. ballot screen). Na jeho podobu se můžete podívat a jak vás patrně napadne, bude s ním mít patrně řada uživatelů, kteří o volbě prohlížeče nikdy neslyšeli, problém. Mozilla si na toto téma nechala zpracovat průzkum a v rámci něj se v 6 zemích (Francii, Německu, Velké Británii, Itálii, Polsku a Španělsku) zeptala 6 000 uživatelů, zda o blížícím se okně volby prohlížeče vědí.

Výsledky dopadly vcelku podle očekávání a v jednotlivých zemích nemělo o okně ponětí 70 – 81 % uživatelů. Větší povědomí je v těch zemích, kde má webový prohlížeč Internet Explorer menší tržní podíl (typicky Polsko). Mozilla se snaží toto povědomí zvyšovat a minulý týden k této problematice spustila web Open To Choice, kam budou postupně přidávány informace, které se volby webového prohlížeče týkají.

2 komentářů k článku “Většina Evropanů o okně volby webového prohlížeče neví”

  1. IDv napsal(a)

    Jestli 19 až 30 % lidí ví o věci která ještě není a budou ji potřebovat teprve při další instalaci systému (v případě, že si ji dělají sami), tak se mi to zdá velmi hodně. Zajímali by mne procenta od nás.

  2. Pavel Cvrček napsal(a)

    [1] U nás pravděpodobně nikdo podobné dotazování nedělal 🙁