Většina uživatelů Lightningu používá Thunderbird 3.x

Rozšíření Lightning, které do Thunderbirdu přidává funkce na organizaci úkolů a správu času, je bezesporu jedním z nejpopulárnějším rozšířením pro Thunderbird. Zároveň je to ale rozšíření, které nevyvíjí tolik vývojářů, kolik by bylo potřeba. Jeho nová verze tak většinou podporuje pouze poslední verzi Thunderbirdu. Jak vyplývá ze zveřejněných čísel, mají k tomu vývojáři i důvod. Přibližně 75 % uživatelů Lightningu totiž používá Thunderbird 3.x. Zbývající procenta v drtivé většině pokrývá Thunderbird 2.x, který již není podporován.

Podíl verzí Thunderbirdu u uživatelů Lightningu

Pokud kolonku Thunderbird 3.x rozdělíme mezi verze 3.0 a 3.1, můžeme si povšimnout, že verze 3.1 se stává dominantní.

Podíl verzí Thunderbirdu u instalací Lightningu

Celkový denní počet uživatelů Lightningu se aktuálně pohybuje mezi půl miliónem a miliónem (v závislosti na dni v týdnu).

2 komentářů k článku “Většina uživatelů Lightningu používá Thunderbird 3.x”

  1. Charla napsal(a)

    Škoda, že se Lightning nestane součástí TB. Jednak by to mohlo prospět jeho vývoji a za druhé si říkám, že začlenění by pomohlo integraci, například by se mi datum narození, které vyplním v adresáři automaticky mohlo objevit v kalendáři a podobně. Navíc TB už dlouho nenabídl nic nového, a spíš doháněl nedostatky. Lightning si stahuje spousta uživatelů TB po jeho instalaci, a bez kalendáře je TB takový ‚poloviční‘, ostatně i OutLook má kalendář v sobě, tedy TB bez kalendáře je takový chudý bratříček, který nenabízí nic na první pohled úžasného, čím by si získal uživatele.

  2. marecekk86 napsal(a)

    Ja osobne Lightning používam dennodenne, osobne mám výhrady voči niektorým nedostatkom, ale v celkovom pohľade na toto rozšírenie som spokojný, hlavne s možnosťou synchronizácie google kalendár, cez ktorý synchronizujem obsah na mojom symbiane.

    Osobne mi chýba napr. podpora synchronizácie s Ovi suite. Tiež by som bol za ak by sa dali aj poznámky synchronizovať.

    Atď. … skrátka je toho pomerne veľa, no verím ak by sa toto rozšírenie stalo neoddeliteľnou súčasťou TB, rozhodne by to pomohlo aj v inováciách a v dizajne …