Rubriky: Firefox

Vyšel Firefox 15 s aktualizacemi na pozadí a podporou pro tablety

Dnes odpoledne vyšel Firefox 15 a to jak pro desktop, tak pro mobilní zařízení. O novinkách jsme se rozepisovali dříve, takže nemá smysl se opakovat. Na jednu velkou jsme však pozapomněli. Firefox 15 by měl podporovat aktualizace na pozadí. V praxi se tak již v budoucnu nesetkáte s dialogem průběhu aktualizace při jeho spuštění. Při aktualizaci na Firefox 15 je „naposledy“.

Kromě již řečeného obsahuje Firefox 15 i některé úpravy JavaScriptu či WebGL. Na následujícím videu si můžete prohlédnout, co je dnes již možné provozovat ve webovém prohlížeči bez nutnosti mít nainstalovaný zásuvný modul (plugin). A nebo ještě lépe si demo rovnou vyzkoušet.

5 komentářů k článku “Vyšel Firefox 15 s aktualizacemi na pozadí a podporou pro tablety”

 1. Charla napsal(a)

  FireFox v mobilní sféře udělal nedávno velký pokrok. Podpora pro tablety, je dalším malým krokem k lepšímu prohlížeči v mobilech. Ale stále bohužel je naprosto nepoužitelný 🙁 Vzhledem k jeho velikosti jsem jej pochopitelně odsunul na kartu… logický krok, ale zbytečný, neb Firefox veškerá data aplikace, tedy doplňky a cache natvrdo rve do interní paměti telefonu. Takže mám aplikaci na kartě, zobrazím jednu stránku a v telefonu dojde místo :/ Super, takže ho nemohu používat. Možná kdybych měl vnitřního prostoru něco kolem giga, tak by mě to netrápilo, ale s 300MB si zobrazím tak tento web (+ ostatní nainstalované aplikace) a končím. Velmi mě mrzí, že nemohu svůj oblíbený prohlížeč v mobilu používat, obzvláště kvůli synchronizaci.

 2. Lucas napsal(a)

  To mě spíš vadí ta kontrola doplňků po instalaci, než progress bar instalace nové verze 🙂

 3. Jaroslav Matura napsal(a)

  Bude možné tiché aktualizace nějak vypnout? Já si vždy rád kliknu 🙂

 4. Panther napsal(a)

  [3] Ano, jde.

 5. Alpin napsal(a)

  A to mě se Aurora 16 stále aktualizovala postaru a nedivil bych se, kdyby v nové 17 to nebylo jinak. Vše mám tak, jak má být pro tichou aktualizaci a nic, proč? Vždy když tam to okénko vyskočí, tak bych s tim mrsknul někam o zeď.