Rubriky: Thunderbird

Vyšel Thunderbird 5 s novými funkcemi

Poštovní klient Mozilla Thunderbird vyšel ve verzi 5. Jak jsme již dříve zmiňovali, je postaven na stejném základu jako nedávno vydaný Firefox 5, čemuž i odpovídá jeho verzování. Jako již tradičně je k dispozici i v české verzi a novinek je celá řada. Následuje výčet asi těch nejvýraznějších:

 • Nový Správce doplňků v panelu, který znáte z Firefoxu 4/5.
 • Byla přidána možnost přeskupovat otevřené panely se zprávami.
 • Průvodce založením nových poštovních účtů doznal několika vylepšení.
 • Vylepšení doznala práce s přílohami zpráv.
 • K dispozici je nová stránka s technickými informacemi pro snadné řešení problémů.
 • V RSS čtečce jsou nově ve výchozím nastavení zapnuty zásuvné moduly.
 • Byl upraven vzhled (zejména pro Windows Vista/7).
 • Pro Mac OS X je k dispozici kombinovaná verze zahrnující 32/64 bitové varianty.

Výčet novinek tím však nekončí. Na Mozilla.cz jsme z dalších novinek zmiňovali například snadné přesouvání kontaktu mezi složkami, konfiguraci funkce Archivace, konfiguraci globálního vyhledávání či import kontaktů z vCard. Nová verze Thunderbirdu je jako vždy volně ke stažení.

Thunderbird 5

V souvislosti s vydáním Thunderbirdu 5 se také mění domovská stránka produktu. Ta je nově na webu Mozilla.org. Jak se zmiňuje David Boswell, je to součástí plánu, kdy budou všechny produkty dostupné v rámci jednoho webu. Na stejný web by se měla brzy přesunout i domovská stránka Firefoxu.

12 komentářů k článku “Vyšel Thunderbird 5 s novými funkcemi”

 1. Ragimiri napsal(a)

  No, říkám to nerad, ale rozhraní ve Windows 7 se mi vůbec nelíbí. Hlavně ten megalomanský prázdný prostor nahoře je děsný. Navíc nefungují rozšíření Folderpane Tools a Mail Redirect. 🙁

 2. VitaR napsal(a)

  No já taky nechci nic ale v64 bit Win7 to mrzne a to tak ze se to musí vypnout úplne přes správce Škoda ze neděláte i verzi pro 64 bitové PC

 3. Martin napsal(a)

  Dá se nějak nastavit původní vzhled z trojkové verze? To černé vypadá dost hrozně a nepřehledně a asi to u některých členů domácnosti neprojde. Díval jsem se na motivy vzhledů, ale nenašel jsem tam nic, co by vypadalo jako Thunderbird 3.

 4. Martin napsal(a)

  Taky jsem zklamán. Ale horší je, že část naší domácnosti, to neskousne. Je to nevýrazné a nepřehledné (průhlednost). Jde nějak nastavit vzhled trojkové řady? Jsem hledal v motivech vzhledu, ale nenašel.

 5. Ragimiri napsal(a)

  [3] Jestli najdeš, dej vědět, já to cool rozhraní mít nemusím, mně stačí, když to bude fungovat. 🙂

 6. Zetko napsal(a)

  Z jedenácti doplňků sedm hlásí nekompatibilitu. Většinu využívám. Zase musím počkat… 🙁

 7. marecekk86 napsal(a)

  Mne sa naopak vzhľad páči, ale súhlasím, že je tam kopec nevyužitého priestoru a na notbooku to nie je neviem čo … ja osobne by som navrhoval aby sa vrchná lišta dala do jedného odkazu, tak kao to ma firefox … to ušetrí jeden riadok .
  Výhrady mám aj k tomu, že stále nie je kalendár súčasťou (je to môj názor, niektorí s ním nemusia súhlasiť) veď ak sa niekomu nepáči, tak ho nemusí používať, ale je nás veľa takých čo ho potrebujú a hlavne aby sa dal synchronizovať napr. s mobilom ako kontakty ., nie cez google ako to riešime mnohí ak chceme mať kalendár totožný s pripomienkami aj na pc, aj v mobile …

  Napriek týmto výhradám cítim mierny posun vpred čo ma teší , avšak chcelo by to ráznejšie tempo … oproti MS Outlook ste pozadu, stále mi to príde ako verzia 2003 s lepším vzhľadom …

 8. hozec76 napsal(a)

  pár postřehů po třech dnech:
  + o něco svižnější
  + lepší využití panelů
  – strašnej bumbrlíček – oproti TB3 dvojnásobek paměti (s vypnutými doplňky 80MB, s kalendářem a pár dalšími doplňky až 180MB)
  – pořád nelze psát novou zprávu v panelu (lze obejít – nová zpráva->uložit do konceptů->otevřít v novém panelu
  – pořád naprosto otřesný adresář (standartně nelze v panelu, komplikovaná synchronizace, standardně bez tagů/skupin nebo něčeho podobného, pouze dva e-mail kontakty na osobu apod.)

  …ale celkově kvituji konečně další posun vpřed…teď už jen udržet tempo…držím palce…

 9. Luděk Janča napsal(a)

  Zajímavé je, že s každou novou verzí je tu milion komentářů, jak je ta nová verze špatné a jak ta minulá byla super 🙂

  Mozilla dělá 64bitového TB, ale ovšem jen pro slušnější OS (Linux).

  Přes to, že mi TB5 bere stejné množství RAM jako TB3 (30MB) si myslím, že v dnešní době je nějakých 180MB jako nic.

 10. Tom napsal(a)

  Zdravím, po prvním zapnutí Thunderbirdu jsem si samozřejmě nemohl nevšimnout toho aero záhlaví, né že by byl špatný je vcelku pěkný, živější, ikony se zmenšily, tudíž mám i větší prostor na notebooku. Ale první problém nastal když jsem zjistil, že vlastně nemůžu vůbec přečíst popisky jednotlivých tlačítek (černá na černé).

  Zkoušel jsem nějaký jiný vzhled, ale žádný mě nezaujal, klasika je klasika. Pořád jsem, ale měl problém s tím průhledným aero záhlavím, podařilo se mi ho vyřešit velice jednoduše, stačilo ve vlastnostech thunderbird.exe nastavit na kartě Kompatibilita – spouštět program v režimu kompatibility pro Windows XP. Po zapnutí, jede Thunderbird, zase v krásném vzhledu 3.x

 11. marecekk86 napsal(a)

  Aký by bol problém spraviť TB 64bit. pre Win ? 😛

  Ďalšia vec, (píšem sám za seba) pôvodné verzie sú kompatibilné s mnohými doplnkami, nová nie je … mňa trápi hlavne OVI Suite, viem, že to nie je problém Mozilly, ale …

  A potom stará dobrá pesnička integrovaný poriadny kalendár 😉

 12. Ed napsal(a)

  Tom: skvele! konecne zase „normalni“ a citelne zorbazeni 🙂
  tyhle uzasne featurky s pruhlednosti by mely byt v zakladu vypinatelne..