Rubriky: Doplňky Firefox

Vyzkoušejte App Tabs z Firefoxu 4.0 již dnes

Když byl v září prezentován návrh grafického rozhraní Firefoxu 4.0, mohli jste si po levé straně lišty s panely povšimnout plochy s úzkými panely (viz obrázek níže). Jedná se o tzv. App Tabs, což není nic jiného než plocha s webovými aplikacemi, které běží po celou dobu, kdy máte webový prohlížeč spuštěný. Ta je navíc doplněna o vaši „domovskou stránku“.

Pro některé z vás to může být rozhraní pro správu poštu, pro jiné pak kalendář. Cílem je dát těmto aplikacím vlastní prostor, aby se nepletly mezi panely, se kterými běžně pracujete. Jedná se tedy v zásadě o integraci konceptu Mozilla Prism, který se snaží přiblížit webové aplikace klasickému desktopu.

Firefox 4.0 tu bude až příští rok, ale nikomu z vás nebrání si uvedenou funkci vyzkoušet již nyní. Nainstalujte si rozšíření App Tabs a v místní nabídce nad panelem se vám objeví volba App Tab, kterou přesunete panel se spuštěnou aplikací do stejného umístění jako na obrázku níže. Díky tomu jej omylem nezavřete a budete ho mít po ruce i při příštím spuštění prohlížeče.

App Tabs z Firefoxu 4.0

4 komentářů k článku “Vyzkoušejte App Tabs z Firefoxu 4.0 již dnes”

 1. puchal napsal(a)

  doplněk s podobným zaměřením (ovšem bez možnosti zakázání zavření panelu) https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/3780

 2. Marvin napsal(a)

  Lisí se něčím toto rozšíření od rozšíření Faviconize Tab?

 3. Luděk Janča napsal(a)

  Sice se to jeví pouze jako malý tab o velikosti favicon, ale to, že se nezavře a nezabírá příliš mnoho místa mi vyhovuje. Hned jsem tam přemístil aplikace, které používám v jednom kuse 🙂

  Nepřišel jsem už na to, jak to dostat na jiné místo. Jako tomu je v náhledu na stránce rozšíření. ( https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/images/p/38870/1258043085 )

 4. Schyzofrenyk napsal(a)

  Velmi dlouho používám FaviconizeTab k dosažení zmenšení velikosti tabu; k udržení panelu napříč sessions a zabránění jeho zavření je dobré rozšíření PermaTabs, které ale není udržované a nefunguje ani ve FF 3. Objevil se pokračovatel, PermaTabs Mod, ale jeho kvalitou si nejsem jist. Kdybyste tedy někdo chtěli alternativu, můžete vyzkoušet.
  https://addons.mozilla.org/cs/firefox/search?q=permatabs&cat=all