Rubriky: Thunderbird

Zobrazování slůvka „já“ v hlavičce zprávy Thunderbirdu 3

Thunderbird 3 obsahuje novou hlavičku zprávy, která mimo jiné obsahuje užší integraci s Adresářem. Pokud například od známého obdržíte e-mail a máte ho uvedeného v kontaktech, zobrazí se vám v hlavičce zobrazené zprávy jeho jméno tak, jak ho máte uvedeného v kontaktech. Někteří z vás si povšimli, že se místo jejich jména zobrazuje slůvko „já“ a úpravou kontaktu to nejde změnit. Nejedná se o chybu, ale o „vlastnost“. Thunderbird 3 v případě, kdy se e-mail shoduje s e-mailem u vytvořeného poštovního účtu, zobrazuje toto slůvko.

Není nám známa předvolba, která by umožňovala tuto funkci vypnout. Jednou z možností je přejít do nastavení Thunderbirdu (Nástroje -> Možnosti) a v sekci Rozšířené na panelu Čtení a zobrazení pomocí volby Zobrazit pouze jméno odesílatele, pokud je v mém adresáři vypnout dohledávání kontaktů v Adresáři. V takovém případě se budou v hlavičce zprávy zobrazovat příjemci a odesílatelé přesně v té formě, v jaké jsou uvedení v kódu poštovní zprávy.

5 komentářů k článku “Zobrazování slůvka „já“ v hlavičce zprávy Thunderbirdu 3”

 1. Brbla napsal(a)

  Díky moc! Lze někde hlasovat pro přepracování této vlastnosti? Kdyby se dal výraz „já“ jakkoliv modifikovat na jméno, e-mail adresu – tedy na libovolný string, nemám problém, ale takto mne to vytáčí do ruda 87) Dá-li bůh, bude rozšíření pro editaci jáji 😉

 2. Pavel Cvrček napsal(a)

  [1] Můžeš zadat „bug“ do Bugzilly, která je na adrese http://bugzilla.mozilla.org/. Podle mě toto chování asi nezmění, ale dovedu si představit předvolbu.

  Jinak jsem na potlačení této funkce napsal malé rozšíření. Můžeš ho vyzkoušet.

  http://www.jasnapaka.com/mozilla/disableyou/disable-you-1.0.xpi

 3. Brbla napsal(a)

  Hlásím pozitivní výsledky. Zprvu Thunderbird křičel, že není kompatibilní (ač je to 3.0 a rozšíření mne o tom také přesvědčuje). MR Tech Toolkit vyřešil a jede to jak po másle. Mohu se revanšovat přes PayPal sumou cca několika piv? 87)

 4. Hrach napsal(a)

  Díky za skvělé rozšíření. Nechceš ho přidat na addons?

 5. Pavel Cvrček napsal(a)

  [4] Na Mozilla Add-ons jsem jej právě přidal:
  https://addons.mozilla.org/cs/thunderbird/addon/54317/