Zobrazování slůvka „já“ v hlavičce zprávy Thunderbirdu 3

Thunderbird 3 obsahuje novou hlavičku zprávy, která mimo jiné obsahuje užší integraci s Adresářem. Pokud například od známého obdržíte e-mail a máte ho uvedeného v kontaktech, zobrazí se vám v hlavičce zobrazené zprávy jeho jméno tak, jak ho máte uvedeného v kontaktech. Někteří z vás si povšimli, že se místo jejich jména zobrazuje slůvko „já“ a úpravou kontaktu to nejde změnit. Nejedná se o chybu, ale o „vlastnost“. Thunderbird 3 v případě, kdy se e-mail shoduje s e-mailem u vytvořeného poštovního účtu, zobrazuje toto slůvko.

Není nám známa předvolba, která by umožňovala tuto funkci vypnout. Jednou z možností je přejít do nastavení Thunderbirdu (Nástroje -> Možnosti) a v sekci Rozšířené na panelu Čtení a zobrazení pomocí volby Zobrazit pouze jméno odesílatele, pokud je v mém adresáři vypnout dohledávání kontaktů v Adresáři. V takovém případě se budou v hlavičce zprávy zobrazovat příjemci a odesílatelé přesně v té formě, v jaké jsou uvedení v kódu poštovní zprávy.

Přečtěte si také

5 odpovědí

 1. Brbla napsal(a) :

  Díky moc! Lze někde hlasovat pro přepracování této vlastnosti? Kdyby se dal výraz „já“ jakkoliv modifikovat na jméno, e-mail adresu – tedy na libovolný string, nemám problém, ale takto mne to vytáčí do ruda 87) Dá-li bůh, bude rozšíření pro editaci jáji 😉

 2. Pavel Cvrček napsal(a) :

  [1] Můžeš zadat „bug“ do Bugzilly, která je na adrese http://bugzilla.mozilla.org/. Podle mě toto chování asi nezmění, ale dovedu si představit předvolbu.

  Jinak jsem na potlačení této funkce napsal malé rozšíření. Můžeš ho vyzkoušet.

  http://www.jasnapaka.com/mozilla/disableyou/disable-you-1.0.xpi

 3. Brbla napsal(a) :

  Hlásím pozitivní výsledky. Zprvu Thunderbird křičel, že není kompatibilní (ač je to 3.0 a rozšíření mne o tom také přesvědčuje). MR Tech Toolkit vyřešil a jede to jak po másle. Mohu se revanšovat přes PayPal sumou cca několika piv? 87)

 4. Hrach napsal(a) :

  Díky za skvělé rozšíření. Nechceš ho přidat na addons?

 5. Pavel Cvrček napsal(a) :

  [4] Na Mozilla Add-ons jsem jej právě přidal:
  https://addons.mozilla.org/cs/thunderbird/addon/54317/