Rubriky: Firefox Mobily

Co se skrývá pod názvem Firefox Northern Spring Release?

Původním názvem Spring Release – jarní vydání, který byl výstižný jenom pro severní polokouli, byl označován Firefox 38. Na návrh z komunity se označení upřesnilo slovíčkem Northern – severní, a díky kanálu ESR s rozšířenou podporou i jeho předmět. Kvůli této konzervativní verzi se do Firefoxu 38 některé nové funkce nevešly a budou vydány dodatečně ve verzi 38.1 nebo 38.0.5 připravované na 2. června.

Novinky, které by měly být zahrnuty pro desktop, jsou sdílení obrazovky pomocí Firefox Hello, a stihnout by se mohlo také Zobrazení čtečky, který možná znáte z Firefoxu pro Android. Zatím v anglické verzi Firefoxu bude dostupná i integrace podobné služby Pocket pro ukládání stránek, které si chcete přečíst později.

Web iDnes v čitelné podobě

Největším lákadlem ale bude Firefox pro iOS, o kterém jsme na konci minulého roku psali. Vzhled bude spojením vzhledu mobilního Firefoxu pro Android a stylu iOS. Na ukázku se můžete podívat na této adrese.

Firefox-for-iOS

Podobného vloženého vydání balíčku nových funkcí bychom se mohli dočkat také za půl roku, až jaro zavítá na jižní polokouli. 😉

3 komentářů k článku “Co se skrývá pod názvem Firefox Northern Spring Release?”

 1. JasnySokol napsal(a)

  A co integrace služby Pocket v české verzi? Ví se kdy bude?

  1. Michal Stanke napsal(a)

   Co se mi podařilo zjistit, aktuální plán je Firefox 41.

 2. Charla napsal(a)

  Z Firefoxu se nám stává nabubřelé monstrum jako býval NetScape, který chtěl umět vše a nakonec ho převálcoval právě třeba Firefox který byl lehký a svižný. Dočkáme se opakování historie?