Rubriky: Thunderbird

Experiment: Vyhledávání na webu přímo z Thunderbirdu

Když jsme se tu před pár dny zmiňovali o připravovaných novinkách Thunderbirdu 3.3, zmínili jsme též podporu pro vyhledávání na webu přímo z poštovního klienta. Na webu Mozilla Labs se nově objevil experimentální doplněk OpenSearch for Thunderbird, který uvedenou funkčnost do Thuderbirdu přidává. Po jeho instalaci budete mít v místní nabídce nad vybraným textem novou položku pro vyhledání na webu. Stejnou volbu též naleznete v našeptávači globálního pole vyhledávání. Po její zvolení se vám otevře nový panel s výsledky vyhledávání ve vyhledávači (ve výchozím nastavení Google).

Rozšíření OpenSearch v Thunderbirdu

Na panelu s otevřenými výsledky vyhledávání naleznete v horní části lištu, kde kromě korekce hledané fráze můžete změnit vyhledávač. Tato lišta po chvilce neaktivity zmizí. Pokud klepnete na některý z výsledků vyhledávání, nepřejdete na tuto stránku v Thunderbirdu, ale na místo toho se výsledek otevře přímo ve vašem výchozím prohlížeči. Uvedený doplněk tak „neintegruje Firefoxu“, jak by se mohlo zdát, ale nový panel slouží čistě k zobrazení výsledků vyhledávání. Pokud hledáte „jednoduchý prohlížeč“ do Thunderbirdu, dejte spíš přednost rozšíření ThunderBrowse.

Doplněk je k dispozici ke stažení na webu Doplňky Mozilly. Někoho možná zamrzí, že je k dispozici pouze pro vývojovou verzi Thunderbirdu 3.3. Do něj se patrně v budoucnu integruje, i když bude záležet na reakci uživatelů.

2 komentářů k článku “Experiment: Vyhledávání na webu přímo z Thunderbirdu”

  1. Charla napsal(a)

    Osobně bych rád integraci ala SeaMonkey, ale bohužel u SM je problém, že tak 80% doplňků co používám pro SM není. Ale mohl by být nějaký neoficiální způsob jak si SM udělat z TB a FX 😉 Spojit je do jedné aplikace ^^

  2. Eda napsal(a)

    Škoda, že se vývojáři Thunderbirdu nevěnují radši ladění uživatelského rozhraní a základní funkčnosti, místo tady těchto „kravinek“, které použije jen zlomek uživatelů.