Rubriky: Firefox

Jak (ne)bude vypadat Firefox 5

Firefox 4 ještě nevyšel, ale ani to nebrání novinářům, aby začali přinášet zaručené informace o tom, jak „bude vypadat Firefox 5“. Záminkou jim k tomu je několik obrázků z webu AreWePrettyYet.com, kam designeři Firefoxu dávají své nápady. Hned na úvod by však bylo dobré zmínit, že žádné detailní plány toho, co se právě ve Firefoxu 5 objeví, neexistují. Před nedávnem byla zveřejněna hrubá vize pro letošní rok, ale i ta je datována na prosinec loňského roku.

Co tedy na odkazovaných obrázcích naleznete? Asi nejzajímavější nese označení Site Specific Browsers a ukazuje, jak by se mohly nabídky webových stránek integrovat přímo do grafického rozhraní prohlížeče. Obdobný návrh byl před pár měsíci publikován i v souvislosti s rozšířením Account Manager, který by se měl stát součástí Firefoxu. Na dalších obrázcích pak můžete naleznout zviditelnění Firefox Sync, návrh úpravy pole vyhledávání (z loňského prosince) či volba doplňků pro aktivaci po aktualizaci na novější verzi Firefoxu (nejedná se o nový Správce doplňků, jak bylo u nás na několika webech zmiňováno).

Jak tedy bude Firefox 5 vypadat? Na odpověď na tuto otázku si budeme muset ještě nějaký čas počkat. Návrhů se objevuje v průběhu vývoje celá řada, realizovány jsou jen některé a dost často se finální podoba od úvodních konceptů značně liší. Novinářům prezentujícím „vzhled Firefoxu 5“ to však nevysvětlíte.

3 komentářů k článku “Jak (ne)bude vypadat Firefox 5”

  1. Edds napsal(a)

    Suhlasim, je to tak. Nemalo by sa to pokladat za vzhlad Firefoxu 5. Co sa tyka tej hrubej roadmapy tak uz je aktualizovana ku 7.2.2011.

  2. DiGi napsal(a)

    To Site Specific Browsers vypadá jako nové věci z IE9 (jump listy podle stránek). Upravené pole hledání bude super. Není na to už nějaký addon?

  3. ch4ser napsal(a)

    Docela by mě zajímalo jak to vypadá s vývojem 64 bit Firefoxu.