Rubriky: Firefox

Firefox 10 skrývá při neaktivnosti tlačítko Vpřed

Před nedávnem jsme se tu zmiňovali o připravované úpravě Firefoxu, která zajistí automatické skrývání tlačítka Vpřed. Tato úprava je nyní součástí vývojové verze Firefoxu, takže si ji můžete vyzkoušet. Aktuálně je dostupná patrně pouze pro uživatele Windows u výchozí velikosti tlačítek, ostatní si mohou alespoň shlédnout video, které pro ně připravil Mike Beltzner. Připomínáme, že tlačítko Vpřed je skrýváno pouze v případě, kdy nejde v prohlížeči vpřed přejít.

Tlačítka Zpět/vpřed ve Firefoxu

Tlačítka Zpět/vpřed ve Firefoxu

9 komentářů k článku “Firefox 10 skrývá při neaktivnosti tlačítko Vpřed”

 1. Charla napsal(a)

  Asi jsem extrémista, ale já si už dávno skryl veškerá tlačítka, vlastně vše vyjma adresního řádku, který jsem sloučil s vyhledávacím polem. Nějak jsem zjistil, že je nepoužívám, že je pro mě rychlejší použít klávesovou zkratku. Doufám, že takových uživatelů není mnoho, nebo časem nebude mít prohlížeč ani okno 😀

 2. v6ak napsal(a)

  Charla: Nejsi jediný. Teda nemám to přesně tak a trochu jsemm si tam toho vrátil, ale na výšku mám jednu lištu (navbar+menubar) a na šířku druhou (tabbar). Lištu s titulkem okna nemám a nějaké systémové lišty (na spouštění aplikací, přepínání aplikací apod.) taky nevedu.

  Hlavní rozdíl od roku 2005*, kdy jsem to publikoval na forum.CZilla.cz (na imageshack.us mi screenshot asi smazali, ale slovní popis zůstal), je přesun llišty panelů doprava, který jsem udělal kvůli širokoúhlému monitoru.

  BTW: Nemám netbook, ale 17″ notebook.

  *) Ano, ještě před vydáním Chrome 🙂

 3. Menty napsal(a)

  Je to dobrá vychytávka, UX (Nightly) mam taky v PC. Jediné co se mi na 10tce moc nelíbí je nový správce stahování, ale nevadí…to tlačítko zpět je dpbrá věc, proč tam má být, když nejde použít…:))

 4. ajsp napsal(a)

  [3] A kdyz jsem na homepage, tak by mohl zmizet button „domecku“, kdyz jsem na strance Google, kterou mam nastavenou jako defaultni vyhledavaci modul, mohlo by zmizet policko „vyhledavani v Google“… Skutecne budeme Mozillu chvalit za takoveto „vychytavky“, ktery, co se tyce vykonu nic neprinasi?

  Ja osobne mam s FF dlouhodoby problemy s odezvou programu, takovy Chrome (nejen) mne prijde rychlejsi a prijemneji se pouziva… a to rikam jako uzivatel, ktery FF pouzival od prvnich verzi. Zvyk je zelezna kosile, FF 7 me celkem potesil, ale jinak se muj nazor na budoucnost FF s inzenyri z Mozilly rozchazeji. Veci, ktere ma konkurence se pridavaji pomalu, pomala odezva na stanicich, kt. spravuji, zustava…

  Ale mozna je to globalnejsi problem, nejen muj. Pri pohledu na zmeny podilu jednotlivych prohlizecu za posledni rok. Tak treba se s pristimi verzemi ten podil FF zacne opet zvedat. 😉

 5. Pavel Cvrček napsal(a)

  Drobná poznámka k tomu tržnímu podílu. Jeho získání není až tak těžké a kupodivu o tom nemusí vždy rozhodovat kvalita prohlížeče. Několik příkladů:

  * stáhneš si Adobe Flash a ve výchozím nastavení se ti nainstaluje Chrome, které se nastaví jako výchozí prohlížeč
  * stáhneš si Skype… a hle, to samé
  * stáhneš si nějaký free antivirus a máš velkou pravděpodobnost, že budeš mít v systému Chrome.

  Výraznější tržní podíl se dnes získává zejména penězi za podobnou formu „nabídky“. Bohužel.

  Pokud máš problém s rychlostí odezvy Firefoxu, neváhej se obrátit na naše fórum podpory, které nalezneš na adrese http://forum.mozilla.cz/.

 6. David napsal(a)

  Bohužel si nemůžu FF10 vyzkoušet a to jen kvůli vylepšené ochraně ve Windows 8. SmartScreen mi totiž pravděpodobně zablokoval vývojovou verzi FF. Instalačku jsem odblokoval, ale při spuštění FF už mi ukázal jen nápis SmartScreen protected your PC bla bla bla More details a tlačítko OK. U instalačky to samé, jenom místo OK bylo Allow a Don´t allow.

 7. David napsal(a)

  [5] Skype ve verzi 5.6 prohlížeč Google Chrome již neobsahuje

 8. ajsp napsal(a)

  Vsechny argumenty beru a byl jsem si jich vedom, predevsim toho, ze kvalita nemusi souviset s kvantitou. Ale ten narust u Chrome take neni zpusoben jen timto zpusobem, sam jsem toho dukazem a FF jsem zaradil „az“ na druhe misto v poradi pouzivanosti prohlizecu.

  Kdyz subjektivne porovnam rychlost instalaci FF a Chrome po treba 3 mesicich pouzivani, tak i cisty FF se porad nechyta na odezvu Chrome s nekolika doplnky, s tim mi podpora nijak nepomuze. FF 7 mi prijde sviznejsi, ale myslim si, ze prohlizec muze reagovat rychleji (cisty OS, bez viru atd), snad tedy nejaka z pristich verzi. 🙂

 9. Menty napsal(a)

  Mně by třeba zase potěšilo, když by všechny věci typu Historie, Správce Stahování, Záložky apod. byly otevírány jako nové panely ve FF, ne jako uplně nová okna. Přecejenom mně už trochu unavuje, po tom, co stahuju třeba 60 souborů, po každém zavírat správce stahování, a otevírat ho, abych se mohl podívat kolik zbývá a pak ho zase zavřít, aby nepřekážel (doufám, že mi nějak rozumíte). Stejně tak s Historií a Záložkami.
  V příští verzi nás čekají animované panely a potom to tlačítko zpět, upřímně ale jsou to spíše drobnosti, které někteří ani nepostřehnou, zato kdyby se něco udělalo zejména se správcem stahování (ne ve stylu 10tky, to mně teda nenadchlo), tak by to byla daleko lepší úprava…