Rubriky: Thunderbird

Kam se ubírá GUI Thunderbirdu

Blake Winton, který má u Thunderbirdu na starosti jeho grafické rozhraní, před nedávnem sepsal příspěvek o dalším směřování jeho GUI. Hned na začátku zmiňuje snahu přesunout panely nad lišty podobně, jako tak učinil Firefox 4. V této souvislosti zmiňuje přesunutí vytváření nové zprávy do panelu, podobně i kontaktů. Možnost otevřít do nového okna prý nezmizí, tato možnost zůstane volitelná.

Dále je zmiňována možnost nahradit hlavní nabídku jednotným tlačítkem podobně jako u Firefoxu. S tím částečně souvisí i plánovaná integrace rozšíření Test Pilot, které se používá na různé uživatelské studie. V rámci nich by měli vývojáři lépe pochopit, jak uživatelé používají hlavní nabídku. Celkově by se měl zmenšit prostor v horní části okna, aby zbylo více místa na samotnou poštu a práci s ní. Zmiňováno je též možné opětovné sloučení dvou vyhledávacích polí, které se v okně Thunderbirdu nachází.

2 komentářů k článku “Kam se ubírá GUI Thunderbirdu”

  1. Charla napsal(a)

    Ve zprávičce je zmiňován Test Pilot, ten však není pro ThunderBird, pokud je, tak jsem jej nenašel. Klidně bych posílal vývojářům i údaje o výkonu jako v případě FX, kdyby tu tato možnost byla. Osobně bych dal přednost ladění výkonu, než změnu GUI, ale psaní zprávy v novém panelu velmi vítám. Ve které verzi Tb by se mohla tato vlastnost asi objevit?

  2. Pavel Cvrček napsal(a)

    Možnost odesílat data o výkonu ve vývojových verzích Thunderbirdu je. Integrace Test Pilotu je v plánu. Upravil jsem text zprávičky, aby to bylo jednoznačnější.