Rubriky: Firefox

Firefox 4.0 obsahuje nově podporu synchronizace

Nástrojů na synchronizaci různých dat Firefoxu mezi více počítači je k dispozici celá řada. Je to již docela dávno, kdy Mozilla začala v rámci Mozilla Labs pracovat na projektu Weave (nyní Firefox Sync) tj. nástroji, který umožňuje synchronizaci dat jako jsou vaše záložky, historie či hesla mezi více instalacemi Firefoxu (a to i těch na mobilních zařízeních).

Na rozdíl od jiných řešení se vyznačuje zejména otevřeností. Tak například není volně k dispozici pouze klient, ale i server, takže vám nic nebrání synchronizovat svá data přes vlastní server. Taktéž vám nic nebrání, abyste si napsali např. vlastního klienta pro jiný prohlížeč.

Firefox Sync za dobu své existence uzrál a od tohoto týdne jej naleznete jako součást vývojové verze Firefoxu 4.0. Jeho nastavení je dostupné v dialogu Možnosti, případně si povšimnete nové ikonky po pravé straně stavového řádku. Pokud se chcete o Firefox Sync dozvědět více, můžete si přečíst článek na stránkách podpory Firefoxu.

Nastavení Firefox Sync

6 komentářů k článku “Firefox 4.0 obsahuje nově podporu synchronizace”

 1. David napsal(a)

  No ono ve vývojové verzi přibylo i Tab Candy… Jinak Syncu jsem si všiml, ve stavovém řádku…

 2. Zdeněk napsal(a)

  No já nevím, asi jsem hloupý, ale ve své Betě 3 to nevidím 🙂

 3. Pavel Cvrček napsal(a)

  Vzhledem k tomu, že se to ve vývojové verzi objevilo po vydání bety 3, tak to v ní skutečně nenajdeš. Buď si počkáš na betu 4 nebo vyzkoušíš aktuální vývojovou verzi.

 4. Zdeněk napsal(a)

  A kde je možnost stahovat tyto vývojevé verze?

 5. Pavel Cvrček napsal(a)

  Vše potřebné najdeš na této stránce:
  http://www.mozilla.cz/zapojte-se/testovani-lokalizaci/

 6. Cody napsal(a)

  Stále chybí podpora profilů. Do té doby nemá cenu přecházet s Xmarks.