Hledá se vývojář pro Thunderbird


Před měsícem jsme informovali o novinkách v projektu a vývoji pošťáka Thunderbird. Jednou z nich bylo i personální posilování a nábor placených zaměstnanců a vývojářů. Mozilla teď otevírá další pozici.

Thunderbird je e-mailový klient, který používá každý den asi 25 milionů lidí na Windows, macOS a Linuxu. Jeho vývoj zajišťuje částečně komunita a částečně zaměstnanci spadající pod nadaci Mozilla Foundation. V rámci otevřené pozice se tak můžete zapojit do open source projektu s dlouhou tradicí a budete pracovat jak s jádrem Gecko, tak webovými technologiemi, na které by měl Thunderbird časem přejít. Budete také moci prozkoumat všechna zákoutí více či méně složitého kódu Thunderbirdu i platformy čítající přes 7 milionů řádků kódu.

V tuto chvíli je pozice vypsána jako kontrakt na 6 měsíců, 40 hodin týdně. Protože komunita je rozprostřena po celém světě, očekává se od zájemců dobrá komunikace přes e-mail, IRC a Bugzillu. Z technických znalostí se očekává mimo jiné C++, JavaScript, HTML a CSS, ideálně také XPCOM a XUL, které ještě v Thunderbirdu jsou, a zkušenosti s prací s VCS (nejlépe Mercurial). Podrobnosti o pozici a jak se o ni ucházet najdete v tomto příspěvku na blogu Thunderbirdu.

Přečtěte si také

Zatím žádné odpovědi

Přidat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *