Thunderbird 15 přidává podporu Twitteru, Facebooku a Jabberu

Spolu s vydáním Firefoxu 15 včera vyšla i nová verze Thunderbirdu. Většinou se o tom pouze krátce zmíníme, ale tentokrát stojí za to vypíchnout jednu novinku – podporu chatu. V Thunderbirdu 15 nově můžete pracovat se sociálními sítěmi jako jsou Twitter či Facebook. Vedle toho je k dispozici podpora Jabberu.

Nově se lze též setkat s upraveným vzhledem lišty s panely.

V seznamu poskytovatelů pro posílání velkých příloh navíc přibyl Ubuntu One.

A ještě jedna zmínka. Vedle Thunderbirdu jako vždy vyšla též nová verze balíku SeaMonkey.

Přečtěte si také

6 odpovědí

 1. p4l4cl][n napsal(a) :

  Kdysi jsem thunderbird pouzival… ale stal se moc tezkym, moc velkym molochem. Ja nechci mit vsechno integrovane do jednoho… na chat je pidgin, na mail ma byt mailovy klient (claws-mail u mne)… aplikace maji byt lehke, zamerene jednim smerem. nemaji se snazit delat VSECHNO.. proste linux way ^_^

 2. Marek Turnovec napsal(a) :

  To není „linux way“, ale obecně spíš Unix Way…

 3. Petr napsal(a) :

  Souhlasím. Taky Thunderbird z těchto důvodů postupně přestávám používat.

 4. Lucas napsal(a) :

  To je fakt hnus ty zaoblené záložky alá Chrome, doufám že bude plugin aby mi tento hnus ve Firefoxu odstranil.

 5. Jaroslav Matura napsal(a) :

  No počkat, to nemyslíte vážně, že panely při přeskupování „nekloužou“?! Mozilla nebyla schopná klouzavé přesouvání panelů udělat do ani jedné z patnácti generací Firefoxu, já doufám, že aspoň v té sedmnácté verzi s novým vzhledem Australis to bude klouzat jako po másle! Statické přesouvání je totiž jedna z mála chyb, kterou Firefox má.

 6. argentino napsal(a) :

  Ackoliv pouzivam Seamonkey, novy thunderbird se mi moc libi. Klouzani panelu je jen vizualni efekt a s funkcnosti nema nic spolecneho. Chrome se mi nelibi, rekl bych, ze kdyz dva delaji totez, neni to totez. Vzpominate si co to v minulosti stalo za usili, aby rohy div-u v html byly zaoblene? Kazdy roh 2 – 3 gify. Zaoblene zalozky uz dnes maji vsechny browsery, ale zalezi na mire zaobleni. Zalozky v chorme nevypadji tak dobre jako v Thunderbirdu, protoze chybi title.