Rubriky: Firefox Mozilla

Mozilla hledá záškodnické nebo staré odkazy ke stažení

V týdnu od 17. do 24. září se můžete stát detektivy a pomoci Mozilla hledat odkazy na staré verze Firefoxu.

Na internetu se povaluje spoustu odkazů ke stažení Firefoxu. Kromě oficiálních (Mozilla.org) a komunitních stránek (Mozilla.cz, Firefox.cz, Mozilla.sk, …) ke stažení Firefoxu vybízí i plno dalších webů. Na některých z nich ale odkazy nikdo neaktualizuje, a některé mohou dokonce nabízet pozměněnou verzi Firefoxu s přidanou reklamou.

Tomu se bude Mozilla snažit předejít a vy můžete velikou měrou pomoci. Přihlaste se jako účastníci do kampaně Dark Funnel, která bude staré nebo záškodnické odkazy ke stažení Firefoxu odhalovat a hlásit.

10 komentářů k článku “Mozilla hledá záškodnické nebo staré odkazy ke stažení”

 1. SpookY napsal(a)

  Copak, Moz://a chce zlikvidovat odkazy na staré, ještě použitelné verze FF?

 2. AlpinCZ napsal(a)

  Neuvěřitelný..

 3. Tomas napsal(a)

  Zase nekomu ruplo v bedne . Zaplatpambu ze alternativni odkazy jsou , na strankach mzilly nic o starejch verzich neni ,nedaji se stahnout , asi umyslne , ff 60 stazeny dnes , sezere pres 2 Gb operacni pameti , akm az tohle pujde a to chce mozila aby se likvidovaly odkazy , opravdu jsou na hlavu . Firefox je nepouzitelny .

  1. Michal Stanke napsal(a)

   Informace k instalaci starsi verze Firefoxu najdete v napovede https://support.mozilla.org/cs/kb/Instalace%20p%C5%99edchoz%C3%AD%20verze%20Firefoxu. Je tam i odkaz na kompletni seznam vsech predchozich vydani.

   Pokud mate s Firefoxem jakykoliv problem, napiste prosim na server podpory https://www.mozilla.cz/podpora/, od toho ji mame. 😉

 4. Michal Stanke napsal(a)

  Tady jde hlavne o to, ze nektere weby nejsou aktualizovane a nabizeji ke stazeni verzi Firefoxu treba 4 nebo 44 jako by to byla verze nova. A nebo nabizi Firefox s reklamou.

  1. Shar napsal(a)

   A co s tím jako udělají? Ty weby nabízejí starý odkaz proto, neb je nikdo neudržuje… A tak, když ty weby někdo upozorní, tak si to nejspíš nikdo nepřečte a odkazy budou dál viset…

   A ty weby, které někdo udržuje, a přesto je tam stará verze, tak je tam zcela záměrně a nějakému mailu od Mozilly se akorát vysmějí :-).

   Takové starosti bych chtěl mít…

  2. tutu napsal(a)

   Shar, přesně to mě taky napadlo, když jsem zprávu poprvé viděl. Taky je nechápu.

 5. AlpinCZ napsal(a)

  Hlavně tam ty odkazy nedrží proto, že je nikdo nechce, ale že je o ně zájem. A zájem o starší verze FF Mozilla tím svým „inovativním“ přístupem akorát podporuje.

 6. SpookY napsal(a)

  >> Michal Stanke napsal(a) 6.9.2018 v 14:36:
  >> Pokud mate s Firefoxem jakykoliv problem, napiste prosim na server podpory https://www.mozilla.cz/podpora/, od toho ji mame.

  Nechte si ty prolhané alibistické KECY!!!

  A to psaní na podporu jako pomůže? … Takže když napíšu, že chci, aby se vrátil XUL a Firefox se vrátí na verzi 52 ERS, tak to uděláte?

  Když už začnete poslouchat, co uživatelé říkají, dělají a chtějí? Kašlete na uživatele, poslední pět let děláte VŠECHNO proti přání uživatelů.

  Ten současný oChromený pseudoFirefox si nacpěte za klobouk.

  Nefungují mi klíčová rozšíření – DownThemAll!, ScrapBook, TabMixPlus, Classic Theme Restorer… co s tím podpora udělá?

  Proč asi uživatelé vytvořili výše uvedená rozšíření? Proč? … Protože jsou potřeba! … A arogantní Mozilla místo toho, aby tahle rozšíření INTEGROVALA do sebe jako výchozí funkce, tak naopak PODŘEZALA rozhraní a sprostě nakálela na roky práce vývojářů.

  Patnáct let jsem používal Firefox, měl jsem ho vyladěný díky spoustě šikovných rozšíření a BYL to nejlepší browser na světě…

  … teď, po skončení podpory 52 ERS jsem polovinu funkcí dostal do Waterfoxu, něco pod Vivaldi, co mi zůstalo v profilech Firefoxu je hromádka základních vykastrovaných funkcí.

  … Mozillo – JDI SE VYCPAT !!

  1. Michal Stanke napsal(a)

   SpookY: Moje odpověď byla na naprosto jiný problém s vyšší spotřebou paměti po aktualizaci. Navrhl jsem řešení popsaná v článku nápovědy pro nejčastější příčiny podobných problémů a pokud žádné z nich nepomůže, fórum podpory je další místo, kam se logicky obrátit.

   Změna ve Firefoxu 57 a rozhodnutí opustit XUL pro doplňky a postupně pro Firefox samotný je něco jiného. Je to skoro rok stará věc a napsalo a mluvilo se o ní předtím dost a dost. Ceníme si zpětné vazby, ale teď už je to trochu s křížkem po funuse (a píšete to pod každou druhou zprávičku). Navíc tohle je web uživatelské komunity, takže s tím rozhodnutím můžeme udělat tím méně.

   Pokud vám Firefox po změně nevyhovuje, nikdo vám ho do počítače násilím neinstaluje a používat ho nemusíte. Tak jako nemusíte chodit na komunitní stránky projektů, které vás už nezajímají.