Rubriky: Mobily

Nové aplikace od Mozilly pro mobilní telefony

Mozilla přidala do programu Test Pilot dvě nové aplikace pro mobilní telefony – poznámky pro Android a správce hesel pro iOS.

První aplikace pro Android je součástí dřívějšího experimentu Notes. Jde o jednoduchou aplikaci pro psaní poznámek a jejich synchronizaci s poznámkami v prohlížeči.

Rozhraní je velmi jednoduché a po přihlášení nebo založení účtu Firefoxu už se začnou vaše poznámky synchronizovat. Jak aplikaci tak doplněk do Firefoxu si můžete stáhnout z webu Firefox Test Pilot. Jak doplněk tak aplikace jsou v češtině.

Pro iOS Mozilla připravila aplikaci Lockbox. Lockbox je správce hesel, v budoucnu teoreticky konkurence pro služby jako LastPass nebo 1Password, který by měl jednou nahradit správce hesel ve Firefoxu.

Lockbox zatím funguje jako samostatná aplikace a v alpha verzi jako doplněk do Firefoxu. Připravuje se i verze pro Android. Pro iOS můžete stahovat přes web Firefox Test Pilot. Bohužel pro Českou republiku zatím není instalace dostupná.

Jeden komentář k článku “Nové aplikace od Mozilly pro mobilní telefony”

  1. Jan P. napsal(a)

    Chtěl jsem zkusit Notes … jenže bez úspěchu. Pro můj mobil je Android program nedostupný, asi je podporován jen Android 5, 6 nebo 7 (mám 4.4.2).
    Škoda, jinak dobrý nápad, asi bych to občas používal.