Rubriky: Mozilla

OpenAlt 2017 v podání Mozilla.cz

Ve dnech 4. – 5. listopadu se odehrála Brněnská konference OpenAlt. My z Mozilla.cz jsme se vydali na konferenci v zajímavém počtu 4 členů v sestavě Michal Stanke, Michal Vašíček, Tomáš Zelina a Jakub Rychlý. Všichni jsme si pro vás připravili přednášku a hlavně si s vámi popovídali na našem stánku, který jsme měli letos vedle chlapců z vpsFree, kteří pro vás připravovali kafe.

Na letošní OpenAlt jsme se jako Mozilla.cz vydali se 3 přednáškami a dvěma workshopy. Jako první vám Jakub Rychlý představil naší komunitu a jak funguje, která mezi návštěvníky sklidila úspěch, ač byla účast malá.

Jakub Rychlý přednáší o české Mozille na konferenci OpenAlt. Foto by: Petr Krčmář

Další přednášku si pro vás připravil Michal Vašíček, který vám popovídal o Webserveru Caddy – v čem je jiný a proč?. V přednášce se Michal rozpovídal o zajímavé technologii, která je budoucnost serverů. V dalších zprávičkách se o ní sám rozepíše. Dále si pro vás Michal připravil talk o (ne)bezpečnosti na webu, kde chtěl otevřít diskuzi o tom, jak se (ne)bezpečně pohybujeme na webu.

Další přednáška nesla název Firefox je zpět mezi moderními prohlížeči sklidila veliký úspěch od návštěvníků konference. stejně jakon a letošních LinuxDays. Michal Stanke se rozpovídal o tom, co můžeme v novém Firefoxu očekávat, a jak je to je vlastně s těmi doplňky, které budou od verze 57 v tzv. Web Extension API, které používá také např. Chrome.

Michal Stanke během přednášky o Firefoxu. Photo by: Jiří Folta

Po sobotním dnu jsme zavítali na párty, která se odehrávala ve Starém pivovaru, kde jsme mohli ochutnat dobré pivo a guláš. Se spousty z vás jsme si popovídali a probrali témata, která se týkala i netýkala projektů Mozilly.

Dále jsme si pro vás připravili dva workshopy, nejdříve Jakub Rychlý společně s Michalem Stankem vám ukázali, jak probíhá testování nočních verzí Firefoxu Nightly, a jak se do takového testování zapojit. Druhý z worshopů si pro vás připravil opět Michal tentokrát společně s Tomášem Zelinou. V tomto workshopu se zaměřili na základy tvorby univerzálních doplňků pomocí WebExtensions API. Tato přednáška sklidila úspěch a dokonce nám někteří z vás předvedli své doplňky, které vytvořili během workshopu.

Náš stánek v akci během konference OpenAlt 2017. Photo by: Petr Krčmář

Pokud jste zavítali na některé z našich přednášek, tak budeme moc rádi, pokud nám napíšete nějakou zpětnou vazbu, díky které se můžeme zlepšovat a třeba si pro vás příště připravit další zajímavá témata.

Za velkou podporu děkujeme Ondrovi Kolínovi a Pavolovi Hejnému, kteří nám pomáhali na stánku a také byli na všech našich přednáškách, kde nás doplňovali a pomáhali nám i vám.

Na Root.cz je dostupná sobotní a nedělní galerie, ve které se také objevujeme. Za fotky děkujeme Petru Krčmářovi z redakce Rootu.

 

3 komentářů k článku “OpenAlt 2017 v podání Mozilla.cz”

 1. Ondřej Kolín na Facebooku napsal(a)

  <3

 2. Marián Kyral napsal(a)

  Škoda, že to tak rychle uběhlo, že jsem si to ani nestihl podruhé projít.

  Btw, jestli můžu prosit – nastavte si v css barvu písma v prvcích formuláře. Vidím to šedé na šedé.

 3. Michal Stanke na Facebooku napsal(a)

  Jo, bylo to vážně super.