Vyšel Firefox 4.0 Beta 2 a vy se můžete vyjádřit!

Mozilla dnes večer uvolnila v pořadí již druhou betaverzi Firefoxu 4.0. Oproti předchozí betaverzi je k dispozici řada novinek „pod kapotou“, které ovlivňují výkon aplikace, ale uživatelé si povšimnou i viditelných novinek. Jednou z nich jsou App Tabs, což jsou speciální panely určené pro běh vašich oblíbených webových aplikací a uživatelé Mac OS X si například povšimnou toho, že ve výchozím nastavení jsou ouška panelů umístěny nad adresním řádkem.

Bližší informace o Firefoxu 4.0 Beta 2 si můžete přečíst v poznámkách k vydání a novou verzi si lze volně stáhnout. K dispozici je i česká verze a v rámci ní máte jedinečnou možnost se vyjádřit k tomu, jak se vám jednotlivé novinky nové verze líbí či nelíbí, jaké máte s novou verzí problémy, a případně co byste v ní rádi viděli. Mimo tlačítka Zpětná vazba, které je umístěno přímo ve Firefoxu, můžete využít naše diskusní fórum či nám napsat na Twitter.

Přečtěte si také

22 odpovědí

 1. Edic napsal(a) :

  Neviem no ale mne stale nefunguju tie app tabs po restarte firefoxu – stale zmiznu…bud je chyba niekde u mna alebo potom to vobec nemali davat do bety2 ak to funguje len s polovice.
  Okrem toho vidim stale jeden bug, pri nahladoch z jumplistu je cela stranka akoby posunuta vyssie – prekryva mi to asi 1/3 navigacneho panela..

 2. Pavel Cvrček napsal(a) :

  [1] App Tabs se mi po opětovném spuštění Firefoxu bez problémů obnovují. Pokud se ti neobnovují, pak se ujisti, že máš nastavenu obnovu panelů z minula (session restore).

  Tvůj druhý problém potvrdit/vyvrátit nemohu, nemam Windows 7.

 3. Edic napsal(a) :

  aha no jasne takto to funguje, ale to znamena ze mi nebude otvarat pri spusteni domovsku stranku ale naposledy otvorene okna co mi nevyhovuje 🙁

 4. Mr.Henky napsal(a) :

  [1] AppTabs sú zatiaľ len v plienkach.

 5. Hrach napsal(a) :

  [1]: Ano, s prekryvanim mam stejny problem.

 6. Robert Bedrunka napsal(a) :

  Prosím mohly by jste mi napsat kde je k dispozici česká verze FIREFOXU 4.0?

 7. Pavel Cvrček napsal(a) :

  Firefox 4.0 není k dispozici. Pokud máš na mysli druhou betaverzi, pak odkaz ke stažení české verze je umístěn v příspěvku výše.

 8. Štěpán Pernický napsal(a) :

  Co dělat, když Firefox 4 b2 neobsahuje tlačítko „Zpětná vazba“ Na jednom počítači ji mám, ale na druhém ne. Lze ji nějak dodat? Zkoušel jsem doinstalovat doplňěk Test Pilot, ale ten není kompatibilní s Firefoxem 4 b2

 9. Jiří Macich ml. napsal(a) :

  Potvrzuji problém s překrýváním a rovněž bych uvítal, kdyby se App Tabs vracely i bez obnovy celé předchozí relace (alespoň volitelně).

 10. Michal Stankoviansky napsal(a) :

  AppTabs sa mi páčia, aj keď „hnidopich“ musí dodať že v Chrome a v Opere to už je dlhšiu dobu (to ale nevadí, nepodpichujem, iba konštatujem), navyše v Opere naozaj ostáva taký tab „prišpendlíkovaný“ (pinned), tzn. po zatvorení a otvorení Opery je stále tam, tak by to malo podľa mňa fungovať aj vo Firefoxe.

  Inak veľa zmien nevidím, akurát mám pocit že Beta 1 bola stabilnejšia, Beta 2 má pod Windows 7 trochu problémy s vykresľovaním tabov a hlavičky okna, občas ako keby zmizne skin a prekryje ho natívne Windows okno.

  Ale okrem toho sa mi FF4 veľmi páči. 🙂

 11. Pavel Cvrček napsal(a) :

  [9] Byl by screenshot, aby si člověk, co nemá Windows 7, mohl udělat obrázek oč jde?

 12. Edic napsal(a) :

  [11] Spravil som vzorovu stranku aby to bolo dobre vidiet – cela stranka je posunuta o par pixelov hore pri nahlade – http://bit.ly/9sslSq

 13. Edic napsal(a) :

  este aby som dodal ono je ten isty problem aj ked je zapnuty panel zaloziek – vtedy je stranka posunuta cez ten panel.

 14. Shar napsal(a) :

  Z toho screenshotu bych řekl, že je problém ve výšce hlavního panelu, kterou má dotyčný nastavenou ve Windows 7 jako ve Vistě a níže. Firefox na to jaksi nezareagoval…

 15. Edic napsal(a) :

  [14] Bohuzial to robi aj ked je hlavny panel povodny teda ten vyssi variant.

 16. Charla napsal(a) :

  Měl bych malý dotaz, jak nastavit výšku panelových ‚oušek‘. Zdají se mi o hodně vyšší než ve verzi 3.6.x Stačila by mi výška zhruba jako ma FX tlačítko. Nyní jsou zhruba dvojnásobně velká.

 17. Edic napsal(a) :

  [16] Tazko to nejako nastavit, mozem poradit maximalne ze si stiahnes addon Stylish a pouzijes:
  #TabsToolbar {
  margin-top: 0px !important;
  margin-bottom: -5px !important;
  }
  Alebo tych -5px nastavit podla svojho vkusu +/-

 18. PetrTwo napsal(a) :

  [15] Zvláštní, mně to ve Windows 7 nedělá…

 19. Miki napsal(a) :

  Dá se nějak nastavit, aby se jednotlivé záložky FF4 nezobrazovaly v liště windows 7 samostatně, ale jako jedna aplikace, jako tomu bylo ve 3.6?

 20. Anubides napsal(a) :

  Zdravím.
  Tak oproti Beta 1 je beta 2 mnohem lepší, alespon u mě tedy. Líbí se mi design /opera style/, rychlost a konečně líp pracuje s flashem a javascripty, což považuji za velké pozitivum.

  Mám WIN 7 a jediné, co se mi stává, že při náhodném kliku na jednu ze záložek v prohlížeči mi daná záložka zmizí neznámo kam a třeba po hodině se zjeví zpět 😀 Firefox Ghost 😀

  Ale jinak to je tak vše. Zatím jsem nadmíru spokojen a vše šlape =)

 21. Edic napsal(a) :

  Bug z [12] som nasiel na bugzille, tak hadam sa to poriesi 🙂 https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=578616

 22. Michal Stanke napsal(a) :

  Narazil jsem problém v Možnostech. Při kliknutí na záložku Soukromí se nic nestane.