Firefox 24 bude obsahovat upravené blokování zásuvných modulů

Firefox poměrně dlouho umožňuje blokování nebezpečných zásuvných modulů. Nějaký čas se v něm též vyskytuje možnost aktivovat zásuvný modul klepnutím. To se týká zejména těch zásuvných modulů, které jsou blokovány Mozillou z důvodu existence známé bezpečnostní chyby. A právě zde dojde počínaje Firefoxem 24 k drobným úpravám.

Ve Spráci doplňků můžete nyní určit, zda se mají prvky zásuvného modulu na stránkách ihned aktivovat či je budete spouštět až na vyžádání nebo vůbec.

Aktivování zásuvných modulů ve Firefoxu

U stránky se zásuvným modulem se po levé straně adresního řádku zobrazí ikonka. Pokud na ni klepnete, máte možnost určit pro konkrétní web, zda bude použitý zásuvný modul povolen či ne.

Povolení zásuvného modulu ve Firefoxu

V dialogu Informace o stránce pak můžete provést detailnější nastavení.

Informace o stránce

Přečtěte si také

7 odpovědí

Přidat komentář

 1. Charla napsal(a) :

  S této funkce jsem byl poměrně nadšený, ale nakonec jsem se vrátil k FlashBloku, protože tato funkce nevím proč nefungovala správně, po kliknutí se nestalo nic, musel jsem stránku znovu načíst, znovu kliknout a pak vše fungovalo, ale vždy až napodruhé.

  Odpovědět

 2. MUDO napsal(a) :

  toto sa mi paci

  Odpovědět

 3. Alpin napsal(a) :

  [1] V betě se to doladí. Aurora bývá taková.. 🙂

  Odpovědět

 4. Lucas napsal(a) :

  Toto je dobrá věc 🙂

  Odpovědět

 5. P_V napsal(a) :

  Řešení bezpečnosti typu, že to na vás vyhodí hlášku „Něco je zakázáno, ale jedním kliknutím to navždy povolíte“ považuji za nešťastné. Uklepnete se a pak to máte na furt. Navíc tam ani není souhrnný přehled takto zadaných výjimek. Jde nějak dosáhnout, aby tam ta volba „navždy“ nebyla, nebo aspoň aby ta hláška vůbec nevyskakovala?

  Odpovědět

 6. RoboV napsal(a) :

  Používam Flashblock, takže flash ako taký mi nevadí, vidím zástupný symbol a podľa potreby naňho kliknem. Ale odklikávať pri každej jednej stránke či chcem alebo nechcem je predsa blbosť – ešte k tomu nerieši strom webu. Ako sa dá to vyskakovacie okno zrušiť celkom? Zatiaľ som to vyriešil prepnutím jadra na IE (AvantBrowser)…

  Odpovědět

 7. r34ktor napsal(a) :

  Pokud někomu uvedené chování nevyhovuje, doporučuji použít toto rozšíření: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/click-to-play-per-element/

  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *