Rubriky: Mozilla

Jak se nám vloni dařilo


Rok 2016 byl pro nás z mého pohledu velmi úspěšný, a proto bych jej rád zrekapituloval a trochu se pochlubil, co všechno se nám povedlo. 🙂

Napsali jsme pro vás přes 80 zpráviček. To je pořádná porce informací o Mozille a Firefoxu – v průměru přes deset zpráviček na jednu plánovanou verzi Firefoxu. Pár dalších zpráviček a článků si navíc našlo cestu až na Root.cz. Rozhodně ale všechny nebyly jenom o prohlížeči. Část se týkala také dnes už bohužel ukončeného systému Firefox OS a nebo autorského práva. A aby pro vás bylo čtení co nejpříjemnější, malinko jsme vylepšovali vzhled webu a hlavně zavedli HTTPS (podívejte se do adresního řádku, jaký máme hezký zelený zámeček). Jo, a taky jsme si zařídili logo.

Staráme se o vás i jako o běžné uživatele Firefoxu nebo Thunderbirdu. I když se něco rozbije, vždycky si můžete na serveru podpory napsat o radu. Snažíme se už odpovídat i na Facebooku, ač to tam trochu drhne. Někdy ale ani na dotazy nedojde, protože díky Jirkovi najdete dlouhodobě v češtině všech 690 článků nápovědy!

Kompletní překlad se všichni snažíme držet i v celém Firefoxu a na všech stránkách, které nám Mozilla k překladu nabídne. Jako poslední jsme pro vás zatím dokončili překlad programu Firefox Test Pilot, takže i ten už je v češtině včetně některých experimentů. V druhé půlce roku dal ještě Standa Horáček, který překládá LibreOffice, impuls k obnovení diskuzí okolo L10N.cz, a tak se snažíme překlady zlepšovat i ve spolupráci s dalšími českými komunitami.

Po tom všem už jsme si ke konci roku věřili natolik, že jsme vyrazili na veřejnost. 😉 Mohli jste nás potkat na LinuxDays v Praze i OpenAltu v Brně – vždy na přednáškách i u stánku. A protože jste se hodně ptali, zajímalo vás i to, co jsme sami nevěděli, a bavilo nás to, uvidíme se letos i na dalších konferencích a akcích. S LinuxDays a OpenAltem počítáme prakticky na 100%, určitě budeme také na DevConf.cz a uvažujeme i o InstallFestu a dalších.

Na závěr chci poděkovat každému, kdo se na loňském roce přímo podílel a nebo nám jenom fandil a držel palce. Pojďme v tom pokračovat i v novém roce 2017!

3 komentářů k článku “Jak se nám vloni dařilo”

 1. Lukáš Bajer napsal(a)

  Firefox mám rád a doufám, přál bych si větší podíl na trhu. Ta představa, že mobilní OS bude jen Android a prohlížeč Chrome a jejich klony. Opravdu děsivá představa.

 2. MartyMC napsal(a)

  Gratuluji a Děkuji. ! Většiny změn jsem si opravdu všiml. ! Rád jsem vždy chodím pro nové informace. Děkuji za skvělou práci. ! Jen tak dál. Firefox používám již minimálně deset let. S přestávkami u Opery, Chrome, Edge, a mnoha dalších prohlížečů jsem se vždy vděčně po nějakém čase vrátil k Firefoxu. Nakonec je Mozilla jednička.

  1. Michal Stanke napsal(a)

   My děkujeme za přízeň. A pokud byste se chtěl na naší práci i podílet… 😉