Rubriky: Doplňky Firefox

Nové experimenty v programu Firefox Test Pilot


Program Firefox Test Pilot, který nabízí experimentální funkce formou doplňků, je poslední dva týdny vydatným zdrojem novinek. Po uzavření No More 404’s a Tracking Protection a ohlášení Activity Stream a Page Shot jako nové funkce prohlížeče, zůstaly v nabídce už jenom Tab Center a Min Vid, jejichž výsledek je zatím nejistý. Mozilla je ale doplnila o nové, dostupné zatím v angličtině.

SnoozeTabs, k vyzkoušení zde, funguje pro odkládání panelů na později. Pokud vám kamarád nebo někdo z rodiny pošle odkaz, ale vy nemáte čas si stránku hned přečíst, můžete si naplánovat jeho otevření na později. Stačí kliknout na tlačítko a vybrat, kdy chcete panel otevřít. Firefox panel schová a ve vybraný čas znovu otevře.

Pulse, k instalaci zde, je spíše pro ty, kteří chtějí zajistit bezchybné fungování Firefoxu na všech webových stránkách. Nedávno přidala Mozilla do nočních verzí Nightly tlačítko pro nahlášení chyb na webcompat.com. Podobnou funkci má i Pulse. Na každé stránce s ním můžete ohodnotit, jak dobře stránka funguje, např. jak rychle se ve Firefoxu načetla. Podle nasbíraných hodnocení pak bude Mozilla prohlížeč ladit.

Třetí, zatím nezpřístupněný experiment, nabídne k otestování Kontejnerové panely. O nich jsme psali před více než půl rokem a od té doby jsou k vyzkoušení v nočních verzích nebo Developer Edition. Ve zkratce jde o funkci, která vám dovolí otevřít odkaz v panelu jenom s některými cookies, tedy i přihlášení ke stránkám a tak. Ve výchozím nastavení jsou k dispozici kontejnery Osobní, Pracovní, Bankovnictví a Nakupování, ale můžete si přidat libovolné vlastní.

Experiment se ale od funkcionality v nočních verzích bude mírně lišit. Kromě základního nastavení přidá přímo na lištu pro otevření nového panelu i úpravu kontejnerů. Navíc nabídne rychlé třídění, skrývaní panelů z určitého kontejneru nebo jejich přesun do nového okna.

(Zdroj: blog.mozilla.org a soeren-hentzschel.at)