Rubriky: Firefox

Po více než dvou měsících vychází Firefox 51


Firefox 50 byla poslední loňská verze a ta světlo světa spatřila už v listopadu. V prosinci už byly jenom malé opravy ve verzi 50.1.0. Dnes vyjde Firefox 51, který přinese následující:

Velmi pravděpodobně by mělo dojít také na povolení multiprocesové architektury pro další vlnu uživatelů s nainstalovanými doplňky. Firefox také bude nově dostupný v gruzínštině a kabylštině, bohužel naopak přijde o běloruštinu.

Firefox vám ve výchozím nastavení aktualizaci po jejím vydání nainstaluje sám. Podrobnější informace o aktualizacích si můžete přečíst v nápovědě.

10 komentářů k článku “Po více než dvou měsících vychází Firefox 51”

 1. Calvin napsal(a)

  Firefox je aktuální. Dlouho se mi to nestalo,a byc více jak 20 hodin po uvolnění se to automaticky neaktualizovalo a já musím sáhnout po instalátoru.

 2. Colos napsal(a)

  https://bandzone.cz/login.html
  Po zadání této stránky vyskočí okno: SEC_ERROR_REVOKED_CERTIFICATE
  Co s tím mám dělat?
  Zatím tedy používám EDGE kde se toto neobjevuje.

  1. Michal Stanke napsal(a)

   To znamená, že je certifikát pro HTTPS revokovaný – zneplatněný. To může být třeba z důvodu, že unikl jeho klíč a není bezpečné ho používat. Určitě o tomto přímému informuje bandzone.

   Na adrese https://badssl.com/ si také vyzkoušejte, jestli vůbec Edge revokované certifikáty kontroluje.

  2. Tomáš Zelina napsal(a)

   V tomto případě je problém v tom, že certifikát pro zmíněnou stránku byl vydán čínskou certifikační autoritou WoSign, které vzhledem k vážným bezpečnostním incidentům byla odebrána důvěra (více informací).

   Jediná možnost, jak problém opravdu plně vyřešit je požadovat po stránce nasazení nějakého důvěryhodného certifikátu. Další možností by bylo schválit bezpečnostní výjimku (nedoporučujeme)

   Pokud je to tak, jak říkáte, a Microsoft zmíněné autoritě důvěřuje, je to vážné bezpečnostní riziko a důvod nepoužívat Edge, jelikož není možno zjistit, ke kterým stránkám byl potencionálním útočníkům vydán validní bezpečnostní certifikát. Chrome ani Firefox zmíněným certifikátům již nedůvěřují…

 3. Chjo napsal(a)

  Zase museli změnit něco, co fungovalo léta…

  Po navigaci tabulátorem do textarey se kurzor umístí na konec veškerého textu místo na začátek jako tomu doposud bylo.

  Proč?

  1. Chjo napsal(a)

   Tak i v relevantních [input]ech to dělá… :-/

 4. Lego napsal(a)

  Po poslední aktualizaci se mi po najetí na jakékoli slovo/text zněkolikanásobí, tzn. zajedu myší např. na slovo nebo a to se mi po cca 2 vteřinách zobrazí za sebou v řadě až 11x. Vypadá to takhle: nebonebonebonebonebonebonebonebo a je růžově zvýrazněno. A po najetí na video nebo flash objekt se toto na chvíli ztratí. Poradí někdo, co s tím?

  1. Tomáš Zelina napsal(a)

   Dobrý večer,

   s podobným chováním jsem se dosud nesetkal, každopádně bych vám doporučoval napsat na fórum podpory.

   Pokud potřebujete rychlé řešení, zkuste obnovu Firefoxu: na stránce about:support klepněte na tlačítko „Obnovit Firefox“ (vpravo nahoře).

 5. Lego napsal(a)

  K radě od Tomáš Zelina: Zkusila jsem obnovu Firefoxu a to zabralo. Domnívám se, že problém mohl způsobit doplněk Seznam Lištička, (u kterého byla delší dobu nefunkční bublina slovníku a nedávno vydali aktualizaci) . Po obnově FF a opětovné instalaci Seznam Lištičky již v pořádku.

  1. Lego napsal(a)

   Pro Tomáš Zelina: Děkuji